ASUS ROG Phone 2 będzie wspierać szybkie ładowanie 30 W

asus rog logo

Smartfony dla graczy nadal są pewnego rodzaju niszą na rynku mobilnym, ale producenci nie zamierzają zaprzestać ich produkcji. ASUS ROG Phone był naprawdę ciekawym urządzeniem i wszystko wskazuje na to, że druga generacja gamingowego telefonu tajwańskiego producenta przyciągnie jeszcze większą uwagę!

Szybkie ładowanie o mocy 30 W potwierdzone

Teraz ASUS ROG Phone 2 otrzymał certyfikację 3C. Certyfikacja ta jest jednym z dokumentów, które dane urządzenie musi zdobyć aby trafić na chiński rynek. Z dokumentu tego możemy wyczytać, że druga generacja gamingowego smartfona tajwańskiego producenta będzie wspierać szybkie ładowanie o mocy 30 W. Warto tutaj przypomnieć, że ASUS ROG Phone mógł pochwalić się identyczną technologią, a co za tym idzie w tej kwestii nie doświadczymy jakiejkolwiek poprawy. Niemniej jednak moc 30 W to nadal więcej niż w przypadku wielu flagowców innych firm.

ASUS ROG Phone 2 będzie wspierać szybkie ładowanie 30 W

Co wiemy na temat specyfikacji ASUS ROG Phone 2? Naprawdę sporo. Po pierwsze urządzenie to powstaje przy współpracy z firmą Tencent Games czyli twórcami między innymi wyjątkowo popularnego PUBG Mobile. Studio to ma być odpowiedzialne za optymalizację wydajności pod kątem gier i stworzenie specjalnego profilu, który zapewni nam jeszcze lepsze wrażenia z rozgrywki. Na froncie smartfona mamy znaleźć ekran typu AMOLED o przekątnej 6 cali, rozdzielczości FullHD+ (2160 x 1080 pikseli) oraz odświeżaniu na poziomie 120 Hz. Tym samym nadchodzący smartfon ASUSa może okazać się urządzeniem z najlepszym wyświetlaczem na rynku.

ASUS ROG Phone 2 będzie wspierać szybkie ładowanie 30 W
Projekt plecków ASUS ROG Phone 2

Zobacz także: Huawei Mate 30 5G ma pojawić się już w grudniu!

Za wydajność odpowiedzialny będzie Qualcomm Snapdragon 855. Jednostka ta powinna być wspierana przez 8 GB RAM-u w najsłabszej wersji, a najmocniejsza otrzyma 12 GB RAM-u. Producent z Tajwanu ma skupić się także na jakości zdjęć, która najczęściej w gamingowych smartfonach nie jest czymś stawianym na pierwszym miejscu. Premiera urządzenia powinna odbyć się jeszcze w tym miesiącu. Największą zagadką pozostaje zatem cena telefonu. Bez wątpienia nie będzie to sprzęt tani, ale miejmy nadzieję, że ASUS uczciwie go wyceni.

Czekacie na premierę ASUS ROG Phone 2? Co myślicie o gamingowych smartfonach? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!