ASUS VivoBook S13 trafia na rynek. Mniej znaczy więcej?

VivoBook S13 S330_1

Ultralekkie i mobilne laptopy zyskują coraz to większe grono fanów. Tego typu urządzenia idealnie sprawdzą się jako narzędzie pracy w wyjazdach czy na uczelni lub szkole. Teraz w ofercie ASUSa pojawił się VivoBook S13 (S330), który ma udowodnić, że mniej znaczy więcej!

Przede wszystkim mobilność

VivoBook S13 to pierwszy laptop firmy ASUS wyposażony w nowy ekran NanoEgde. Posiada on wyjątkowo wąskie ramki na górze i po bokach wyświetlacza o szerokości zaledwie 4,3 mm. Takie rozwiązanie pozwala osiągnąć stosunek ekranu do powierzchni obudowy na poziomie 89%. Tym samym VivoBook S13 jest jednym z najmniejszych laptopów na rynku o przekątnej 13,3 cala. Panel o rozdzielczości FullHD w połączeniu z świetnym odwzorowaniem kolorów i technologią ASUS SonicMaster, mającą znacząco poprawić jakość dźwięku, sprawia, że urządzenie idealnie sprawdzi się jako multimedialny sprzęt.

VivoBook S13_S330_Product Photo_Rose Gold_12

Nowość ASUSa, w najmocniejszej konfiguracji, została wyposażona w procesor Intel Core i5 ósmej generacji wraz z grafiką Intel UHD Graphics 620, 8 GB RAMu oraz dysk SSD o pojemności 256 GB. Taka konfiguracja ma w zupełności sprostać oczekiwaniom większości użytkowników szukających mobilnych rozwiązań. Bez wątpienia nie jest to sprzęt przeznaczony do gier, renderowania skomplikowanych grafik 3D czy montowania filmów w 4K, ale nie do takiego grona odbiorców ma trafić VivoBook S13. Całość ma wymiary 305,8 x 196,3 x 17,9 mm i waży zaledwie 1,2 kg. Aluminiowa obudowa dostępna jest w dwóch wariantach kolorystycznych: Icicle Gold oraz Rose Gold.

VivoBook S13_S330_Product Photo_Rose Gold_08

Dla zapewnienia większego komfortu pisania laptop został wyposażony w nowatorki zawias ErgoLift. Mechanizm ten automatycznie unosi klawiaturę pod kątem 2,5° po otwarciu górnej pokrywy. To ma sprawić, że wrażenia z korzystania z ASUS VivoBook S13 będą identyczne jak w przypadku używania tradycyjnej klawiatury desktopowej. To jednak nie jedyna cecha mechanizmu tajwańskiego producenta. Dodatkowo tworzy on przestrzeń wentylacyjną poprawiając tym samym cyrkulację powietrza wokół dolnej części obudowy. Wszystko po to aby osiągnąć jeszcze lepszą wydajność chłodzenia. Dodajmy do tego dwuzakresowe połączenie Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.2, czytnik linii papilarnych, baterie wspierającą szybkie ładowanie (60% w 49 minut), która jest w stanie zapewnić do 12 godzin pracy i otrzymamy prawdziwie mobilny sprzęt.

Co myślicie o ASUS Vivobook S13? Czekamy na komentarze!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!