ASUS ZenFone 10 na pierwszych przeciekach! Znamy częściową specyfikację techniczną

ASUS Zenfone 9
ASUS ZenFone 9 (fot. ROOTBLOG)

Najnowsze informacje, które trafiły do sieci sugerują, że ASUS pracuje nad bezpośrednim następcą dość popularnego na rynku modelu ZenFone 9. „Dziesiątka” doczeka się oficjalnego debiutu dopiero za kilka miesięcy, ale już teraz wiemy na jego temat całkiem sporo. Oto, co może zaoferować nadchodzący smartfon tajwańskiego producenta. 

Specyfikacja techniczna nadchodzącego flagowca ASUS ZenFone 10 

Pod maską omawianego modelu znaleźć się ma obecnie najwydajniejsza jednostka firmy Qualcomm, czyli Snapdragon 8 Gen 2. SoC wykonany jest w 4 nm procesie technologicznym i składa się z jednego rdzenia Cortex-X3 o taktowaniu 3.2 GHz, dwóch rdzeni Cortex-A715 o taktowaniu 2.3 GHz, dwóch rdzeni Cortex-A710 o taktowaniu 2.8 GHz, trzech rdzeni Cortex-A510 o taktowaniu 2.0 GHz oraz układu graficznego Adreno 740. 

ASUS ZenFone 10 obecny ma być na rynku maksymalnie z 16 GB pamięci operacyjnej RAM LPDDR5X oraz 256 GB lub 512 GB pamięci wewnętrznej typu UFS 4.0. Kolejna informacja z pewnością nie wszystkim się spodoba, gdyż bezpośredni poprzednik, ZenFone 9 mógł pochwalić się kompaktowymi wymiarami, dzięki zastosowaniu wyświetlacza o przekątnej 5,9 cala. Na froncie ZenFone 10 ma natomiast znaleźć się 6,3-calowy wyświetlacz AMOLED o częstotliwości odświeżania obrazu 120 Hz. 

ASUS ZenFone 10 na nowych przeciekach
ASUS ZenFone 9 (fot. producenta)

Zaplecze fotograficzne ma prezentować przede wszystkim aparat główny o rozdzielczości 200 Mpx i obsługą optycznej stabilizacji obrazu, a sama obudowa charakteryzować się ma wodo i pyłoszczelnością zgodnie z certyfikatem IP68. ASUS ZenFone 10 w dniu premiery pracować ma pod kontrolą systemu Android 13 z nakładką producenta, a za magazynowanie energii odpowiadać ma natomiast akumulator o pojemności 5000 mAh z ładowaniem o mocy 67 W. 

Kiedy ZenFone 10 może zadebiutować na rynku? 

Warto wspomnieć, że poprzednik zadebiutował na rynku 28 lipca 2022 roku. Najnowsze przecieki na temat ZenFone 10 sugerują jednak, że smartfon najwcześniej pojawić się może na globalnym rynku dopiero w czwartym kwartale bieżącego roku. 

Źródło: pricebaba

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!