Firma ASUS opublikowała w sieci plakat zapowiadający premierę urządzenia. Kilka godzin później w serwisie Twitter pojawił się post zdradzający nam pierwsze informacje dotyczące specyfikacji modelu Zenfone 6. Ten zapowiada się wyjątkowo ciekawie!

ASUS Zenfone 6 otrzyma to co straciły inne flagowce

O nadchodzącym modelu tajwańskiej firmy nadal nie wiemy zbyt dużo, ale już teraz możemy powiedzieć, że będzie to wyjątkowo ciekawy flagowiec. Model ten zostanie zaprezentowany już 16 maja tego roku o 20.00 naszego czasu. Wtedy też poznamy pełną specyfikację urządzenia oraz ceny i rynki, na których trafi do sprzedaży. Miejmy nadzieję, że tak jak w przypadku poprzednich flagowców firmy ASUS, i Zenfone 6 pojawi się w Polsce. Czym zatem będzie się wyróżniać?

Po pierwsze smartfon ten zostanie wyposażony w tradycyjne złącze słuchawkowe. Oczywiście to nic nowego, ale producenci coraz częściej rezygnują z tego rozwiązania. Tym samym użytkownicy zmuszeni są do korzystania z przejściówki, która jest kolejnym elementem mogącym się zgubić czy zepsuć. Zdecydowanie tradycyjny jack 3,5 mm jest lepszą i wygodniejszą opcją.

To jednak jeszcze nie wszystko. W przypadku ASUSa Zenfone 6 nie zabraknie także diody powiadomień, a w samym ekranie nie znajdziemy jakichkolwiek wcięć czy dziur. Tym samym bardzo możliwe, że model ten będzie kolejnym urządzeniem z wysuwanym aparatem do zdjęć typu selfie. Co ciekawe Zenfone 6 otrzyma tackę na aż trzy karty. Tym samym będziemy mogli jednocześnie korzystać z dwóch kart SIM oraz karty pamięci microSD. Możliwość rozbudowy pamięci w flagowcach nie jest standardem, a co za tym idzie topowy smartfon tajwańskiego producenta faktycznie będzie się wyróżniać na tle konkurencji. Za wydajność będzie odpowiadać oczywiście Qualcomm Snapdragon 855, który powinien być wspierany przez minimum 6 GB RAM-u. Cała reszta specyfikacji pozostaje tajemnicą i bardzo możliwe, że szczegóły poznamy dopiero podczas oficjalnej prezentacji. Niemniej jednak ja na premierę ASUSa Zenfone 6 czekam z niecierpliwością.

Co myślicie o najnowszych doniesieniach dotyczących flagowca firmy ASUS? Zapraszamy do dyskusji!