Asystent Google prawdopodobnie pojawi się w przeglądarce Chrome na Androida

Asystent Google

Asystent Google jest czymś co nieustannie zyskuje popularność na całym świecie, a w tym i w naszym kraju. Amerykański gigant nieustannie rozwija swoją usługę i chce zrobić wszystko aby zintegrowana ona była z jak największą ilością aplikacji. Chrome i Asystent Google? Brzmi dobrze!

Asystent Google w przeglądarce

Konferencja I/O 2019 nadchodzi wielkimi krokami. Amerykański gigant już w maju tego roku ma zaprezentować światu swoje nowe rozwiązania, które będą bardziej lub mniej użyteczne. Jedną z nowości może być ogłoszenie zaimplementowania Asystenta Google właśnie do przeglądarki mobilnej Chrome, która dostępna jest na praktycznie każde urządzenie z systemem Android. Skąd takie przypuszczenia? Wszystko za sprawą fragmentu kodu źródłowego w testowej wersji Chromium. Portal 9to5Google odnalazł w nim informacje wskazujące na to, że właśnie w Chrome będziemy w stanie korzystać z inteligentnego asystenta firmy Google.

asystent google logo 2

Oczywiście już na pierwszy rzut oka fragment kodu nie wygląda na wersję gotową do wejścia na rynek, ale może sugerować, że już niedługo amerykańska firma pokusi się o kolejne rozwinięcie funkcjonalności swojego asystenta głosowego. Asystent Google w przeglądarce miałby działać dokładnie tak samo jak wcześniej, ale zdecydowanie łatwiej byłoby zapytać go o sprawy związane z przeglądaną przez nas stronę. Tym samym rezerwacje hoteli, lotów czy wyszukiwanie połączeń miałoby być jeszcze prostsze niż dotychczas. Co więcej wszystkie wyszukiwania miałyby otwierać się w nowej karcie w Chrome.

Zobacz też: Komendy Asystenta Google – lista komend działających z asystentem głosowym

Ciężko powiedzieć czy to jedyna nowość dotycząca Asystenta Google. Amerykański gigant jest świadomy tego, że wraz ze wzrostem funkcjonalności może iść wzrost liczny użytkowników, którzy w końcu znajdą jakąś przydatną dla siebie funkcję. Co więcej podczas konferencji I/O 2019 możemy zobaczyć także tańsze urządzenia Google Pixel, które mają udowodnić światu, że to właśnie firma Google jest liderem w kwestii zdjęć. Czy tak będzie w rzeczywistości? Wszystkiego dowiemy się już w maju!

Co myślicie o zaimplementowaniu Asystenta Google do przeglądarki Chrome na Androida? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!