Asystent Huawei już w Polsce. Testerzy mogą wygrać Huawei P30 Pro!

Asystent Huawei już w Polsce. Testerzy mogą wygrać Huawei P30 Pro!

Już wkrótce Huawei uruchomi w naszym kraju zupełnie nową usługę, ale już teraz można przetestować ją na własnej skórze. Aby nas do tego zachęcić przygotowano aż 10 smartfonów Huawei P30 Pro, które można wygrać całkowicie za darmo w niezwykle prosty sposób. Zainteresowani?

Huawei Assistant konkurencją dla Asystenta Google?

Tak naprawdę nowość chińskiego producenta to coś co znamy już od dłuższego czasu. Inteligentni asystenci głosowi stali się standardem w naszych smartfonach i z tego typu rozwiązań korzysta coraz to więcej użytkowników. Huawei Assistant ma być osobistym asystentem i jednocześnie źródłem informacji, które zawsze będzie pod ręką. Oczywiście nie mogło zabraknąć wyszukiwania danych w samym telefonie. Asystent może w kilka chwil pozwolić użytkownikowi znaleźć daną aplikację, notatkę, wiadomość e-mail czy wpis w kalendarzu, ale także treści online.

huawei p30 pro
Huawei P30 Pro

Huawei zadbał także o SmartCare czyli wyświetlanie informacji kontekstowych dostarczonych bezpośrednio przez chińskiego producenta jak i partnerów. Usługa ta zintegrowana jest z kalendarzem, pogodą, nieodebranymi połączeniami, zużyciem baterii czy wykorzystaniem danych. Huawei Newsfeed to serwis informacyjny, który powstaje z wiodącymi agencjami informacyjnymi i redakcjami. Newsfeed ma wyświetlać treści w oparciu o ustawienie języka oraz regionu. Oczywiście Huawei Assistant ma być nieustannie rozwijany, a jego funkcjonalność z czasem powinna być zdecydowanie większa.

Zobacz także: Huawei szykuje odpowiedź na iPada Pro. To może być hit!

Jak wziąć udział w testach? Wystarczy zainstalować specjalną aplikację, a następnie zapoznać się z jej funkcjami i przekazać opinię na oficjalnym forum lub grupie Huawei Mobile Services Fans Club (EU) na Facebooku. Co tydzień, spośród wszystkich komentujących, wylosowana będzie jedna osoby, która całkowicie za darmo otrzyma tegorocznego flagowca czyli P30 Pro. Pełny regulamin konkursu znajdziecie oczywiście na wspomnianych wcześniej forum. Jeśli jednak Huawei Assistant nie przypadnie wam do gustu to odinstalowanie go będzie niezwykle proste. Wystarczy odinstalować aplikację, a następnie uruchomić ponownie urządzenie. Warto pamiętać, że asystent chińskiego producenta działa jedynie na smartfonach z EMUI 9.1 lub nowszym.

Co myślicie o Huawei Assistant? Czy waszym zdaniem rozwiązanie to ma szansę nawiązać walkę z Asystentem Google? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!