Problemy z BLIKIEM. Krajowa Izba Rozliczeniowa uspokaja

blik

BLIK to metoda płatności, dzięki której łatwo i szybko możemy zapłacić przez internet i w sklepie. Ten system płatności mobilnych został uruchomiony przy współpracy polskich banków. O tym, że BLIK jest u nas niezwykle popularny, chyba nie trzeba nikomu przypominać. Popularność zbliżeniowego BLIKA wciąż rośnie, a usługa to najsilniejsza marka w kategorii płatności w Polsce. Przez to, że te mobilne płatności są często używane, Polacy odczuli dzisiaj ich wyraźny brak.

Problemy z funkcjonowaniem BLIKA

Kilka banków poinformowało o problemach z działaniem niektórych usług. Komunikaty na temat utrudnień pojawiły się na stronach mBanku, ING Banku Śląskiego oraz Banku Pocztowego. Mogliśmy w nich przeczytać o trudnościach przy próbie zrealizowania przelewów ekspresowych, a także przelewów na telefon BLIK.

Od kilku godzin odnotowujemy czasowe problemy z realizacją transakcji przez niektórych użytkowników. Intensywnie pracujemy nad tym, aby usługa działała dla każdego bez zastrzeżeń. Mamy nadzieję, że nastąpi to już wkrótce.

przekazało biuro prasowe BLIKA

Awaria została potwierdzona, ale nieoficjalne informacje wskazują, że jej skala miała być niewielka. Utrudnienia musiały być jednak poważniejsze, ponieważ nawet na Allegro pojawił się stosowny komunikat informujący o czasowych utrudnieniach.

Problemy z BLIKIEM. Krajowa Izba Rozliczeniowa uspokaja

Sytuację skomentowała również Krajowa Izba Rozliczeniowa, którą o komentarz poprosił serwis cashless.pl. KIR zarządza systemem, w którym są rozliczanie transakcje ekspresowe, w tym przelewy na telefon. Z tej strony awaria również została potwierdzona jednak nie podano jej przyczyny. Być może wiąże się ona z atakiem na infrastrukturę spółki, ponieważ taki miał miejsce już kilka dni temu. Na razie są to jednak tylko domysły.

Potwierdzamy, że dziś w godzinach porannych niektóre z usług KIR (Blik, przelewy natychmiastowe, potwierdzanie tożsamości) mogły mieć chwilowe przerwy w dostępności.
Natomiast podkreślamy, że w szczególności podstawowe systemy rozliczeniowe Elixir i Euro Elixir działają cały czas bez zakłóceń i zgodnie z harmonogramem.

stanowisko Krajowej Izby Rozliczeniowej

Źródło: cashless.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!