Baseus UltraJoy BS-OH110 to hub USB-C z ciekawą funkcją dot. prywatności!

(fot. Baseus)
(fot. Baseus)

Jeszcze nie tak dawno temu huby USB-C wydawały się być drogimi akcesoriami, które jednak mogą nam wiele pomóc. Później stały się znacznie tańsze i producenci ścigają się w tym, jakie funkcje warto do nich dodać. Baseus UltraJoy BS-OH110 5w1 chce nas zaskoczyć zwiększoną prywatnością.

Baseus UltraJoy BS-OH110 5w1 pozwoli Ci szybko odciąć monitor

Tak jak wspomniałem, huby USB-C stały się naprawdę tanie i dostępne. Nie jest niczym nowym zakup całkiem dobrego huba za kilkadziesiąt złotych, co jeszcze jakieś 2 lata temu wydawało się być czynnością trudną. Mało tego, producenci próbują nas czymś zaskoczyć i od jakiegoś czasu huby te oferują dodatkowe funkcje. Takim motywem przewodnim ostatnich miesięcy wydaje się być integracja kieszeni na dysk NVMe 2280. Baseus UltraJoy BS-OH110 5w1 natomiast stawia na zwiększenie prywatności.

Mowa tu jednak o prywatności takiej w życiu realnym, czy też w sferze fizycznej, związanej z samą formą komputera. Tak zwana funkcja “prywatyzująca” objawia się specjalnym przyciskiem na obudowie, który pozwala natychmiastowo wyłączyć ekran zewnętrzny podłączony do portu HDMI w hubie. Dzięki temu mamy uniknąć sytuacji, w której ktoś zerka na nasz monitor, na przykład stojąc za nami. Jest to oczywiście jakiś tam przypadek użycia, aczkolwiek nie uznałbym tego za aż tak ważne – zapewne zależy od środowiska, w którym korzysta się z tego huba.

(fot. Baseus)
(fot. Baseus)

Nowy hub od Baseusa oferuje 4 porty USB-A 3.0 (prędkość do 5 Gb/s) i pełnowymiarowy port HDMI z obsługą do 4K@30Hz. model UltraJoy Series BS-OH110 5w1 waży niewiele ponad 50 gramów i mierzy 113x36x14 mm.

Baseus UltraJoy BS-OH110 5w1 już jest dostępny w sprzedaży w Polsce i wyceniono go na 94,99 złotych.

Źródło: Informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!