BLIK już wystartował z usługą “BLIK płacę później”

blik

BLIK ruszył właśnie z nową usługą płatności odroczonych o nazwie “BLIK Płacę później”. Na razie jest to jednak program pilotażowy dostępny w jednym ze sklepów i banków. Wkrótce jednak powinniśmy się doczekać pełnego wdrożenia usługi, ponieważ zostało ono zapowiedziane na przyszły rok.

BLIK wprowadza płatności odroczone. Na razie pilotażowo

Bank Millennium poinformował o rozpoczęciu, wraz z Polskim Standardem Płatności, czyli operatorem BLIKA, pilotażu płatności odroczonych. Dostęp do nich otrzymali wybrani klienci tej instytucji. Płatności obsługuje serwis Przelewy24, a pierwsza sieć sklepów, która je akceptuje to MediaMarkt. Program testów jest więc raczej skromny, ale w przyszłym roku rozwiązanie ma być stopniowo udostępniane wszystkim klientom banku.

Płatności odroczone to jeden z naszych strategicznych projektów. Każdego dnia użytkownicy realizują już ponad 3 mln transakcji BLIKIEM. BLIK Płacę Później doskonale uzupełnia nasze portfolio, dając klientom dodatkową korzyść w postaci odroczenia płatności. Jesteśmy przekonani, że nasza usługa stanie się standardem Buy Now, Pay Later na tym kształtującym się jeszcze rynku

mówi Dariusz Mazurkiewicz, prezes zarządu Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIK.

Narzędzie BLIK płacę później umożliwia odroczenie płatności. Daje ono klientom możliwość przesunięcia terminu zapłaty nawet do 30 dni od zakupu, bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

BLIK już wystartował z usługą "BLIK płacę później"

Jak podaje serwis cashless.pl, pracw w PSP nad usługą typu BNPL (kup teraz, zapłać później) trwają przynajmniej od lata poprzedniego roku. Powstaje ona przy współpracy z organizacją Mastercard oraz kilkoma bankami. W tworzeniu usługi “BLIK płacę później” biorą udział także ING, Santander i mBank.

Źródło: telepolis.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!