Brave Browser 1.2 z pełną synchronizacją danych! No nareszcie!

Brave

Już od kilku miesięcy Brave Browser jest moją główną przeglądarką internetową. W zasadzie to mógłbym uznać ją za produkt idealny, jednakże brakowało w niej bardzo ważnego, wręcz podstawowego elementu – synchronizacji danych. Na szczęście twórcy wydali przeglądarkę Brave w wersji 1.2, która przynosi tę niezwykle przydatną funkcję!

Przeglądarka Brave już jakiś czas temu oferowała synchronizację danych między wieloma urządzeniami. Niestety, nie dość, że działała ona kiepsko, to jeszcze pozwalała na kopiowanie jedynie samych zakładek. Dlatego też twórcy zrezygnowali z tej funkcji i zaczęli pracować nad nową – Brave Sync v2.

Warto przeczytać: Przeglądarka Brave wyłącza się zaraz po włączeniu? Oto rozwiązanie tego problemu [PORADNIK]

Brave Browser 1.2 przynosi synchronizację danych v2

Brave Browser 1.2 to przede wszystkim od dawna zapowiadane Brave Sync v2. Jest to pełna synchronizacja danych, która pozwala na dzielenie takich informacji jak zakładki, hasła, dane do autouzupełniania, historię, otwarte karty, wtyczki, motywy graficzne, ustawienia, a także aplikacje. To sprawia, że kiedy siedzimy przed komputerem i chcemy kontynuować przeglądanie Internetu na smartfonie, to możemy to zrobić szybko i wygodnie za pomocą kilku kliknięć. Przyznam szczerze, że brak synchronizacji danych był dla mnie ogromnym problemem (tym bardziej, że korzystam z dwóch komputerów i telefonu).

Warto zobaczyć: Po wielu latach zmieniłem przeglądarkę i przesiadłem się na Brave Browser

Brave Sync v2 jest dostępne na komputerach osobistych z systemami Windows, Linux oraz MacOS, a także na smartfonach z Androidem (niestety, użytkownicy iOS muszą jeszcze troszkę poczekać). Co ważne, Sync v2 nie synchronizuje portfela z kryptowalutą BAT, którą dostajemy w zamian za korzystanie z przeglądarki. Muszę jednak zaznaczyć, że dzielenie portfela z kryptowalutą jest możliwe, ale musimy wtedy założyć konto w Uphold, przy czym wpłata uzyskanych monet jest możliwa po przekroczeniu 25 BAT.

Brave
Brave Sync (fot. Brave)

Brave Sync v2 – jak włączyć?

Jeśli jeszcze nie korzystałeś z synchronizacji danych w Brave Browser to jej uruchomienie jest bardzo proste. Na jednym z urządzeń włączamy synchronizację i tworzymy tam nowy łańcuch synchronizacyjny. Następnie przechodzimy do następnego urządzenia i dołączamy do tego łańcucha – możemy to zrobić z wykorzystaniem kodu QR lub specjalnego ciągu znaków. Co ważne, na wszystkich urządzeniach Brave Browser musi być zaktualizowane do wersji 1.12. Jeśli ktoś korzystał z niezbyt dobrego Brave Sync v1, to niestety, ale cały proces tworzenia łańcuchów synchronizacyjnych musi przejść od nowa.

Z jakiej przeglądarki internetowej korzystacie? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!