Brave Sync v2 w wersji Stable pojawi się już w tym tygodniu!

Brave

Brave Browser to bardzo dobra i często polecana przeglądarka, która oferuje wiele ciekawych rozwiązań, a przy tym pozostaje szybka i lekka. Niestety, do pełni szczęścia brakuje w niej dobrej synchronizacji danych. Na szczęście Brave Sync v2 zostanie dodane w ciągu kilku najbliższych dni!

Przeglądarka Brave już jakiś czas temu oferowała synchronizację danych między wieloma urządzeniami. Niestety, nie dość, że działała ona kiepsko, to jeszcze pozwalała na kopiowanie jedynie samych zakładek. Dlatego też twórcy zrezygnowali z tej funkcji i zaczęli pracować nad nową – Brave Sync v2.

Warto przeczytać: Przeglądarka Brave wyłącza się zaraz po włączeniu? Oto rozwiązanie tego problemu [PORADNIK]

Brave Sync v2 już za kilka dni!

Brave Sync v2 ma oferować synchronizację na poziomie konkurencyjnych produktów i pozwoli na kopiowanie takich danych jak historia wyszukiwania, zakładki, zapisane hasła, metody płatności, adresy i wiele innych. Z Brave Sync v2 już możemy korzystać w kanale Beta. A kiedy nowa synchronizacja trafi do wersji stabilnej? Jak twierdzą twórcy, jeszcze w tym tygodniu!

Muszę jednak dodać, że synchronizacja danych w Brave Browser działa kompletnie inaczej niż w konkurencyjnych produktach. Chociażby w Chrome lub Firefox nasze dane są powiązane z kontem, do którego logujemy się za pomocą loginu i hasła. Po zalogowaniu z chmury ściągane są nasze dane w postaci zakładek, haseł, historii wyszukiwania i tak dalej. Brave natomiast działa na bazie łańcuchów synchronizacji. Aby powiązać ze sobą urządzenia w przeglądarce Brave musimy je połączyć albo za pomocą specjalnego ciągu znaków, albo za pomocą kodu QR. To sprawia, że nie podajemy ani maila, ani hasła, jednak musimy mieć drugie urządzenie przy sobie podczas łączenia (chyba, że zapamiętamy ciąg znaków).

Z jakiej przeglądarki internetowej korzystacie? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!