Samsung Galaxy F04 oficjalnie zaprezentowany! To tani smartfon z rozszerzalnym RAM-em oraz 2-letnim wsparciem

Samsung Galaxy F04 oficjalnie
Samsung Galaxy F04 (fot. Samsung)

Samsung oficjalnie wprowadził do swojego portfolio nowy, budżetowy model, który pod kilkoma względami zdecydowanie może się podobać. Samsung Galaxy F04 na papierze prezentuje się naprawdę interesująco. 

Co oferuje Samsung Galaxy F04?

Nowość koreańskiego producenta została wyposażona w 6,5-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości HD+ (720×1600 pikseli) i proporcjach 20:9. Warto jeszcze dodać, że częstotliwość odświeżania obrazu wynosi zaledwie 60 Hz. W górnej części ekranu znalazło się wycięcie w kształcie kropli wody, w którym ulokowana została kamerka do selfie i rozmów wideo o rozdzielczości 5 Mpx (f/2.2). Na tylnym panelu pojawił się natomiast podwójny aparat, który składa się z obiektywu głównego 13 Mpx (f/2.2) oraz obiektywu do zdjęć portretowych 2 Mpx (f/2.4). 

Samsung Galaxy F04 oficjalnie zaprezentowany! To tani smartfon z rozszerzalnym RAM-em oraz 2-letnim wsparciem
fot. Samsung

Za wydajność Samsunga Galaxy F04 odpowiada procesor MediaTek Helio P35, który składa się z czterech rdzeni Cortex-A53 o taktowaniu 2.35 GHz, czterech rdzeni Cortex-A53 o taktowaniu 1.8 GHz oraz układu graficznego PowerVR GE8320. W omawianym modelu pozytywnie zaskakuje ilość dostępnego RAM, gdyż jest jej aż 8 GB. Co prawda nie obyło się bez pewnej sztuczki, dzięki której standardowe 4 GB pamięci RAM może być rozszerzone do 8 GB za pomocą pamięci wirtualnej (funkcja RAM Plus). 

Samsung Galaxy F04 oficjalnie zaprezentowany! To tani smartfon z rozszerzalnym RAM-em oraz 2-letnim wsparciem
fot. Samsung

Specyfikację techniczną uzupełnia także jednozakresowe Wi-Fi, Bluetooth 5.0, GPS, Glonass, Galileo, USB 2.0 typu C oraz złącze słuchawkowe 3.5 mm. Samsung Galaxy F04 czerpie energię z akumulatora o pojemności 5000 mAh z ładowaniem o mocy 15 W i pracuje pod kontrolą systemu Android 12 Go Edition z gwarancją dwóch dużych aktualizacji.

Cena i dostępność Galaxy F04

Samsung Galaxy F04 dostępny będzie wyłącznie na indyjskim rynku i trafi do sprzedaży 12 stycznia bieżącego roku za pośrednictwem strony flipkart.com. Model ten dostępny jest w zielonej oraz różowej wersji kolorystycznej. Samsung Galaxy F04 w wersji 4GB/64GB wyceniony został na 4799 rupii indyjskich, co po przeliczeniu daje równowartość 405 złotych. 

Źródło: Flipkart

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!