TECNO Spark 20C oficjalnie zaprezentowany! To budżetowy smartfon, który udaje iPhone’a

TECNO Spark 20C oficjalnie
fot. producenta

Firma TECNO postanowiła wprowadzić do swojej oferty nowy, budżetowy model, który swoim designem naśladuje nieco Apple. Po bardzo podobnym TECNO Pop 8 przyszedł czas na zaprezentowanie modelu Spark 20C. Oto, co oferuje i ile kosztuje nowość tego producenta. 

TECNO Spark 20C – parametry techniczne

Smartfon wyposażony został 6,6-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości HD+ (720×1612 pikseli), proporcjach 20:9 oraz odświeżaniu obrazu z częstotliwością 90 Hz. W górnej części ekranu pojawił się otwór, w którym ulokowana została kamerka do selfie i rozmów wideo o rozdzielczości 8 Mpx. Co ciekawe, Spark 20C oferuje również kopię Dynamic Island, która w przypadku tego producenta nosi nazwę Dynamic Port. Funkcja ta wyświetla informacje o czasie trwania rozmowy, etapie procesu ładowania i powiadomieniach. 

Za jakość zdjęć na tylnym panelu odpowiada podwójny aparat, który składa się z obiektywu głównego 50 Mpx oraz dodatkowej kamerki „AI-CAM”. Warto jeszcze wspomnieć, że zarówno na froncie, jak i tylnym panelu umieszczona została dioda doświetlająca LED. 

Pod obudową TECNO Spark 20C znalazł się bliżej nieokreślony procesor MediaTek o częstotliwości taktowania na poziomie 2.2 GHz. Wspierany jest on przez 4 GB lub 8 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 128 GB pamięci wewnętrznej, którą można dodatkowo rozszerzyć przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 1 TB. 

Smartfon oferuje głośniki stereo z dźwiękiem DTS i funkcją wysokiej głośności do 400% oraz czytnik linii papilarnych ulokowany na bocznej krawędzi. TECNO Spark 20C zasilany jest przez akumulator o pojemności 5000 mAh ze wsparciem dla technologii ładowania o mocy 18 W oraz pracuje pod kontrolą Androida 13 z nakładką producenta. Obudowa smartfona charakteryzuje się wymiarami 163,9×75,6×8,55 mm.

TECNO Spark 20C – cena i dostępność

Producent nie podał szczegółów na temat ceny oraz dostępności nowego modelu. Bardzo prawdopodobnym jest jednak to, że smartfon oficjalnie pojawi się również w Polsce. 

Źródło: TECNO

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!