Budzik nie zadzwonił? To może być wina Zegara Google

zegar google

Alarm to jedna z podstawowych funkcji niemalże każdego telefonu od ponad 20 lat. Jak się jednak okazuje, te najnowsze urządzenia mają problem z budzikiem, co objawia się użytkownikom Zegara Google.

Brak alarmu? Możesz winić Zegar Google

Jak się okazuje, już od jakiegoś czasu wiele użytkowników aplikacji Zegara Google skarży się na jej działanie. Mianowicie zaplanowane alarmy w żaden sposób się nie objawiają – nie ma wibracji, nie ma dzwonka, nie ma żadnego powiadomienia.

Już od marca tego roku rozpoczęła się seria wystawiania negatywnych ocen w Sklepie Google Play. Na Reddicie natomiast powstała specjalna nitka, w której to raportowano wiele sytuacji, w których to alarm faktycznie nie “zagrał”. Niektórzy stwierdzają, że problemem może być tryb Nie przeszkadzać.

Trzeba przyznać, że alarm (często wykorzystywany jako właśnie budzik) to ważna i podstawowa sprawa. Raczej nie chcemy żeby nowoczesny smartfon miał problem z czymś tak trywialnym. Jeśli zabraknie nam jednego powiadomienia z Facebooka czy Instagrama to nic wielkiego się nie dzieje. Brak budzika to jednak sprawa bardzo poważna.

Poprawka jest w drodze

Jak się okazuje, Google jest świadome problemu i już zapowiedziało – za pośrednictwem Reddita – wprowadzenie potrzebnych poprawek. Ma to ogromne znaczenie tym bardziej, że na wielu urządzeniach to właśnie Zegar Google jest tym domyślnym budzikiem.

Póki co, dla pewności, polecamy zacząć korzystać z zamiennika aplikacji do alarmów. Nawet jeśli nie zauważyliście problemów z Zegarem Google, to uważam, że nie ma co ryzykować. Polecam przyjrzeć się programom Alarmy oraz Sleep as Android.

Źródło: XDA-Developers

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!