Buty za Ciebie zadzwonią lub włączą odtwarzacz muzyki. Kto mógł wpaść na taki pomysł?

samsung składany smartfon

Okazuje się, że sterowanie smartfonem poprzez słuchawki lub asystenta już niedługo może zostać zastąpione butami. Nowoczesna technologia pokazuje, że obuwie wcale nie musi służyć tylko do chodzenia. Na ten wspaniały pomysł wpadła firma Samsung, która wchodzi ze swoim pomysłem na poważnie. Producent wykorzysta obuwie Shortcut Sneaker.

Butami zadzwonimy do mamy lub do żony?

Samsung, tworząc swoją nową koncepcję zaprosił do współpracy firmę Elitac Wearables. Owocem tych działań są nowoczesne buty, które posiadają specjalne czujniki zasilane poprzez wbudowany akumulator. Obuwie poprzez bezprzewodowe łączenie się ze smartfonem daje nam możliwość sterowania smartfonem. Wystarczą nam buty wszelako rozumiany ruch (może być nawet taniec). Buty Shortcut Sneaker wydają się kolejnym pomysłem narzędziem, które bez potrzeby dotykania ekranu pozwali nam zarządzać urządzeniem. Dotychczas ludzie chętnie korzystają z bezprzewodowych słuchawek i sztucznej inteligencji, która sprytnie zostaje połączona z różnymi sprzętami.

Informacja pochodzi z serwisu TechRadar oraz oficjalnego filmiku znajdującego się na profilu YouTube holenderskiego oddziału firmy Samsung. Dzięki temu mamy zobrazowany pomysł specjalnej linii butów (limitowana edycja). Dzięki nim oraz zaprogramowanym ruchom (5) czujnik ruchu umożliwia nam uruchomienie wybranych funkcji. Do powyższych ruchów możemy przypisać np. nawiązywanie połączeń, włączenie odtwarzacza i wielu innych. Koreańczycy naprawdę zaskoczyli rynek, ale…no właśnie jest jedno “ale”. Buty to nowatorska koncepcja, która nie pojawi się w sprzedaży. Powstało tylko 6 par. Producent postanowił nie zmarnować swoich “owoców” ciężkiej pracy. Obuwie zostanie przeznaczone na nagrody w konkursie, który został zorganizowany dla członków Samsung Members. Wystarczy zapisać się do 9 lipca. Listę zwycięzców poznamy 15 lipca.

Buty za Ciebie zadzwonią lub włączą odtwarzacz muzyki. Kto mógł wpaść na taki pomysł?

Nie dziwi mnie fakt, że producent nie będzie sprzedawał tych produktów. Buty w mojej ocenie nie będą praktyczne i pewnie nie będą też się cieszyć zainteresowaniem. Oprócz tego wyobraźmy sobie chodzenie w butach z baterią, kiedy dopadnie nas w drodze deszcz. Samsung to jednak globalna firma, która może sobie pozwolić na takie lub inne ciekawe projekty. Z jednej strony rynek widzi, że możliwości są ogromne. Z drugiej strony jest to dodatkowy marketing. W końcu buty przeznaczono na konkurs.

Źródło: Techradar

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!