CD Projekt RED zabrał głos w sprawie plotki

cyberpunk 2077

Wczoraj wieczorem poinformowaliśmy Was o pogłosce, która z pewnością wprawiła niejednego w stan niepewności. Ja sam wielokrotnie zastanawiałem się czy premiera w grudniu faktycznie się odbędzie, a przeczytanie tamtego newsa tylko zwiększyło moje przekonanie, że nie uda się w tak krótkim czasie dopracować gry.

Podobnie wskazują wyniki przeprowadzonej ankiety. 31,43 procent z Was wskazało, że nie uda się wydać gry w grudniu. Najwięcej – 42,86% – uważa, że data premiery jest w tytule gry, a więc pośrednio zgadza się z tym, że gra raczej nie ukaże się za szybko. Najmniej jest natomiast odpowiedzi na opcję tak, tylko 25,71%. Tak prezentują się aktualne wyniki:

cyberpunk 2077

Warto przeczytać: Oto i one. Wymagania gry Cyberpunk 2077 opublikowane. Sprawdźcie czy Wasz PC da radę!

Dobra wiadomość dla graczy

I okazuje się, że to ta jedna czwarta miała (w teorii, odpukać) rację. W sprawie plotki pojawiło się oświadczenie deweloperów. Potwierdzają oni, że data jaką jest 10 grudnia jest aktualna.

As a rule, we don’t comment on rumors or speculation, but I will confirm we were just taking time to update all of our assets to reflect the new launch date of December 10th.

Przyznaję, że widok tej wiadomości podniósł mnie na duchu. Wygląd na to, że gra jest faktycznie na ostatniej prostej (bez zakrętów) do wydania, a optymalizacja wersji na wszystkie platformy ubiegnie wkrótce końca. Oczywiście, czekamy na Wasz komentarz. Dajcie znać co o tym sądzicie!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!