CD Projekt z ogromnym zyskiem. Jest ponad miliard złotych

Cyberpunk 2077

CD Projekt zakończył 2020 rok rekordowym wynikiem. Spółka może się pochwalić, że zysk przebił próg miliarda złotych. A to dopiero początek sprzedaży Cyberpunka 2077.

Inwestorzy mogą być spokojni?

Jak podaje źródło, raport CD Projektu za 2020 rok był jednym z najbardziej oczekiwanych dokumentów na GPW (Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie). Obejmuje on już sprzedaż Cyberpunka 2077, długo wyczekiwanej gry polskiego studia, która po pojawieniu się na rynku nie sprawiła oczekiwanego zachwytu. Miało to miejsce ponad 4 miesiące temu, 10 grudnia 2020 roku.

Spółka ukazała szacunkowe wyniki za rok obrotowy 2020, nie jest to pełny raport, który ukaże się dopiero 22 kwietnia. Opublikowana w czwartek informacja wskazuje, że zysk netto grupy kapitałowej CD Projekt w 2020 roku wyniósł 1154 milionów złotych, a skonsolidowane przychody ze sprzedaży na poziomie 2139 milionów złotych. Dwa lata temu CD Projekt miał dużo mniej, bo 521 milionów złotych przychodów i 175 milionów złotych zysku. Należy jednak pamiętać, że w tym okresie nie wydano żadnej dużej produkcji. Jak możecie zobaczyć na wykresie poniżej, wcześniej pik pojawił się w 2015 roku kiedy wydano Wiedźmina 3: Dziki Gon.

Wiemy, że zysk CD Projektu opiera się na różnych źródłach, nie tylko Cyberpunku 2077. Gra przecież została nawet wycofana ze sklepu PlayStation Store, a wszystkim niezadowolonym z zakupu klientom zwracano środki. Cyberpunk 2077 ma być marką, w której rozwój teraz będą pompowane duże nakłady środków finansowych i pracy. Jestem ciekaw czy uda się naprawić słodko-gorzki start.

Źródło: bankier.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!