Cena GTA V na najnowsze konsole zwala z nóg!

gta v

Wszyscy chyba znamy jedną z najbardziej popularnych serii gier na świecie jaką jest GTA. Nie uwierzycie! Ulubieniec, który debiutował w 2013 roku będzie na najnowsze konsole kosztował prawdopodobnie 350 złotych!

Gry na nowe konsole nie będą tanie…

Większość cen na najnowsze konsole jakimi są PlayStation 5 i Xbox Series X znamy już od dłuższego czasu. Dostaliśmy więc sporo czasu na przełknięcie i zapoznanie się z kosztami. Wszystko ładnie i pięknie, nie jest dla mnie dużym zdziwieniem jeśli nowiutka gra z 2020/21 roku kosztuje 300 zł, ale gra która swój debiut miała w 2013?! Nie ma szans.

Cena GTA V na najnowsze konsole zwala z nóg!

Nowości za tą kwotę ok, ale “starocie”?

Osobiście jako użytkownik konsoli Nintendo Switch, na którą wszystkie najnowsze tytuły zawsze kosztują około 300zł, jestem do takich kwot przyzwyczajona. Nie jest więc dla mnie niczym bardzo zaskakującym fakt, że na konsole nowej generacji większość nowości będzie tą cenę przekraczać. Rozumiem osoby burzące się cenami za rozgrywkę, ale niestety musimy przyjąć to na klatę. Oczywiście przez ten cały czas mówimy o nowych tytułach. Nie wyobrażam sobie płacić takiej kwoty za grę, którą zakupie za 85 zł na PS4. Skąd wiemy o takiej cenie GTA V? Serwis PPE trafił na ofertę holenderskiego Media Markt. Została ona wyceniona tam na 74,99 euro czyli 334 zł. Możemy więc założyć, że w Polsce cena sięgnie 350zł!

Cena GTA V na najnowsze konsole zwala z nóg!

To chyba nieporozumienie…

GTA V to gra, która jak już wcześniej pisałam debiutowała w 2013 roku. Od dnia jej wydania aż po dziś dzień była przeceniana naprawdę ogrom razy, dlatego jej aktualna cena wydaje się mocno absurdalna. Swojego czasu mogliśmy nawet dostać GTA V kompletnie za darmo. Rockstar świetnie zdaje sobie sprawę, że na debiutancie z 2013 można zarabiać w kółko. Możemy mieć nikłą nadzieję, a nadzieja matką głupich, że cena się znormalizuje i gra będzie kosztować tyle ile powinna.

Jak myślicie nowa cena GTA V to pomyłka? Dalibyście tyle żeby pograć w grę z 2013 roku?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!