Strona główna Aktualności CEO Huawei dziękuje rządowi USA za reklamę firmy

CEO Huawei dziękuje rządowi USA za reklamę firmy

-

Konflikt pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Huawei trwa w najlepsze i wszystko wskazuje na to, że nie zakończy się on zbyt szybko. Teraz sam prezes i założyciel chińskiego giganta, Ren Zhengfei, postanowił podziękować amerykańskiemu rządowi, że ten uświadomił konsumentów w USA o istnieniu firmy.

Konflikt darmową reklamą dla Huawei?

Władze chińskiej firmy są świadomi, że ich udział zarówno w rynku sieciowym, jak i komórkowym w USA jest niewielki. Tym samym nie wszyscy konsumenci znają Huawei i wiedzą czym konkretnie zajmuje się producent z Państwa Środka. Co więcej Ren Zhengfei stwierdził, że Huawei od lat współpracuje z wieloma amerykańskimi firmami i naukowcami i to oni powinni osądzać firmę, a nie osoby, które nigdy nie miały z nią niczego wspólnego.

Chiński producent jest członkiem ponad 300 organów normalizacyjnych i przedstawił dziesiątki tysięcy propozycji dotyczących poprawy i usprawnienia wielorakich praw. CEO Huawei odrzuca także informacje na temat finansowania firmy przez rząd chiński czy tamtejsze organizacje rządowe. Raporty finansowe od kilku ostatnich dziesięcioleci są badane przez amerykańską firmę konsultingową KPMG. Co więcej raporty z audytów dostępne są online, a to pokazuje, że producent z Państwa Środka nie ma nic do ukrycia.

Chcemy przekazać Amerykanom przesłanie, że możemy pracować razem i dzielić się sukcesem. Społeczeństwo informacyjne różni się od społeczeństwa przemysłowego. W społeczeństwie przemysłowym, kraj mógłby na przykład zamknąć swoje „drzwi” i samodzielnie produkować np. maszyny do przemysłu. Mogliby to zrobić sami bez pomocy innych krajów. Ale teraz żyjemy w społeczeństwie informacyjnym. Każdy musi współpracować i budować globalną sieć, kawałek po kawałku. Żaden kraj nie może zrobić tego sam. Wszystkie kraje na całym świecie muszą współpracować, aby zbudować społeczeństwo na przyszłość

– powiedział Ren Zhengfei.

Huawei daleko przed innymi firmami

CEO chińskiej firmy zaznaczył, że Huawei jest pionierem nie tylko w kwestii budowy infrastruktury sieci 5G, ale także w przypadku przełączników i chipów optycznych. To właśnie rozwiązania producenta z Państwa Środka mają być dużo bardziej zaawansowane niż technologie firm zachodnich. Czego możemy oczekiwać po Huawei w przyszłości? W ciągu najbliższych 20-30 lat mamy być świadkami ogromnej rewolucji technologicznej. Rozwój sztucznej inteligencji i era chmury sprawią, że ilość danych gwałtownie wzrośnie. Dane te potrzebują kogoś kto będzie w stanie nimi zarządzać. I tym kimś ma być właśnie Huawei.

Zobacz też: Huawei jest gotowy na wszystko. Nawet na utratę dostępu do Androida

huawei 5g 2

Huawei nie stał się tym, czym jest dzisiaj, kradnąc amerykańską technologię. Jak mogliśmy ukraść technologię z USA, której tam nie ma? Ludzie muszą skupić się nie tylko na problemach i słabościach Huawei, ale także na naszym wkładzie w ludzkość. Huawei posiada obecnie ponad 80 000 patentów. Firma przyczyniła się do powstania cyfrowego społeczeństwa. W innych miejscach na świecie, część fundamentów społeczeństwa cyfrowego jest budowana przez Huawei

– podkreślił prezes.

Co myślicie o słowach CEO chińskiej firmy? Zapraszamy do dyskusji!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej