Chińscy giganci włączają się do walki z koronawirusem!

alibaba logo

W sklepach oraz aptekach brakuje maseczek chirurgicznych oraz budowlanych. Wszystko to przez koronawirusa, ludzie masowo wykupują je, aby przyhamować rozwój pandemii. Chińscy giganci, Xiaomi, OPPO oraz Alibaba włączają się do walki z SARS-CoV-2 i przekazują niezbędny sprzęt krajom opanowanym przez tę zarazę.

Do walki z koronawirusem dołączają kolejni giganci!

Na całym świecie sytuacja jest już naprawdę ciężka. W szczególności największy problem mają Włosi, gdzie koronawirus zbiera ogromne żniwo. Chińskie przedsiębiorstwa takie jak Xiaomi, OPPO oraz Alibaba przystępują do walki z nim i chcą pomóc najbardziej potrzebującym krajom. Przekażą oni potrzebny sprzęt medyczny oraz maseczki ochronne do wielu krajów. Xiaomi wraz z początkiem marca przekazało Włochom maski FFP3, gdyż tam sytuacja, jak już wspomniałem, jest najgorsza.

Zobacz także: Jak zdezynfekować naszego smartfona?

Jack Ma, chiński miliarder oraz założyciel spółki Alibaba ogłosił, że przekaże Europie 2 miliony maseczek ochronnych, a do Stanów Zjednoczonych trafi pół miliona testów oraz kolejny milion maseczek. Może w ten sposób Chiny zyskają w oczach Amerykanów? Nieważne, odłóżmy w tej sytuacji kwestie polityczne na bok. OPPO natomiast przekaże 300 tysięcy masek FFP3 oraz N95 pięciu najbardziej potrzebującym krajom: Włochom, Japonii, Hiszpanii, Niemcom oraz Francji. Jedna trzecia z nich trafi do samego Mediolanu we Włoszech, bo w tamtym mieście sytuacja jest krytyczna, a stamtąd zostaną rozesłane do lokalnych szpitali.

maska FFP3

To świetne zachowanie ze strony tych chińskich firm. Dzięki temu przyczyniają się do walki z koronawirusem, który paraliżuje cały świat. Nie da się ukryć, że panika z nim związana jest ogromna. Wielu ludzi straciło możliwość pracy, nie wie, za co będą utrzymywać siebie oraz swoją rodzinę. Mnóstwo osób ma bardzo utrudniony powrót zza granicy do domu z powodu odwołanych lotów oraz utrudnień na granicach państw. Miejmy nadzieję, że uda się jak najszybciej zwalczyć to i przywrócić cały świat do normalnego funkcjonowania!

Popieracie takie działania Chińczyków? Jak myślicie, kiedy uda się opanować sytuację związaną z koronawirusem?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!