Jak zdezynfekować naszego smartfona?

usługi google huawei p40 lite

Z dnia na dzień dowiadujemy się o kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażeń wirusem SARS-CoV-2. W naszym kraju wprowadzono także stan zagrożenia epidemicznego, który jeszcze bardziej ma nas zmusić do pozostania w domach. Wszędzie słyszymy o tym, by przestrzegać zasad higieny, myć dokładnie ręce itp. Nasuwa mi się tylko jedno poważne pytanie, myślicie, że Wasz smartfon, po którego dość często sięgacie jest pozbawiony różnych drobnoustrojów?

Jest ich tam więcej niż w toalecie!

Już jakiś czas temu pewne badania wykazały, że na ekranie naszego smartfona znajduje się więcej zarazków niż możemy ich znaleźć w toalecie. Ba, i to ponad dziesięciokrotnie więcej! W takim razie co z tego, że regularnie myjemy ręce, skoro ciągle sięgamy po coś, co ma na sobie mnóstwo drobnoustrojów? Powinniśmy w takim wypadku zadbać też o to, by nasz smartfon również był dezynfekowany. Jak to zrobić?

Warto przeczytać: Już 20 marca na rynek trafi Vivo X30 Pro Mirror Edition powstały we współpracy z Alexandrem Wang

Po pierwsze, możemy skorzystać z takiej usługi w autoryzowanych punktach serwisowych firm Samsung (w tym przypadku także w salonach Samsung Brand Store) oraz w Salonie Serwisowym Huawei przy ul. Siennej 39, a także w Huawei Experience Store w Arkadii w Warszawie. W przypadku pierwszej firmy, w ich ręce możemy oddać urządzenie dowolnego producenta, zaś w ręce Huawei możemy oddać jedynie ich produkty oraz ich submarki, Honor. W jaki sposób oni dezynfekują sprzęt? Wykorzystują do tego promienie UV-C, które, zdaniem Samsunga, są w stanie zabić 99.99% drobnoustrojów. Cały proces zajmuje ok. 10 minut, tak więc nie będziemy długo czekać z powrotem na nasze urządzenie.

Samsung dezynfekowanie

Możemy zrobić to także w domu przy użyciu specjalnych specyfików. W jaki sposób? Przykładowo przy użyciu chusteczek Clorox, chociaż teraz te będą raczej ciężko dostępne. Zamiast tego użyć można np. chusteczek niepylących bądź ściereczki z mikrofibry nasączonej 70-procentowym roztworem alkoholu izopropylowego. Rzecz jasna, jeśli jesteśmy w stanie taki zakupić bądź jesteśmy w jego posiadaniu, użyć należy specjalnego środka do mycia elektroniki. Należy jednak przede wszystkim pamiętać, by nie stosować żadnych środków bezpośrednio na urządzenie, a jedynie na ściereczkę czy chusteczkę. Też nie należy mieć wówczas podłączonych żadnych przewodów ani założonej obudowy. Swoją drogą, ją również przydałoby się zdezynfekować w ten sam sposób. Jeśli korzystacie z case’ów z dodatkowym akumulatorem, radzę zachować szczególną ostrożność podczas mycia takiego akcesorium. A skoro poruszyłem temat czego unikać, niech Wam nie przyjdzie do głowy zanurzać smartfon w środku dezynfekującym. Nie używajcie też środków żrących, wybielaczy i innych tego typu rzeczy. To może się źle skończyć, naprawdę.

Wpis powstał na bazie tekstu Mateusza Kobus, zapraszamy Was
na grupę Telefonawka, gdzie znajdziecie wiele ciekawych postów do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!