No nareszcie! Chrome OS pozwoli na nagrywanie ekranu!

Chromebook

Chrome OS to niezwykle przyjemny system operacyjny, jednak nadal ma wiele braków wynikających z ubogiej listy dostępnych aplikacji. Na szczęście Google robi co może aby nadrobić braki. Użytkownicy Chromebooków mogą spodziewać się kolejnego ważnego narzędzia, które pozwoli im na nagrywanie ekranu.

O ile w przypadku Windowsa czy Linuxa możemy przebierać w oprogramowaniu do nagrywania ekranu (choć moim faworytem jest OBS Studio – niezależnie od platformy), tak na Chrome OS jest z tym naprawdę krucho. Muszę jednak zaznaczyć, że narzędzie do nagrywania tego co się dzieje na ekranie jest bardzo ważne i przydaje się częściej niż może się wydawać.

Warto przeczytać: Google oddzieli Chrome Browser od Chrome OS. Posłuży temu projekt Lacros

Chrome OS nareszcie z nagrywaniem ekranu!

W najnowszej wersji Chrome OS Canary Google ukrył kompletnie nowe narzędzie do tworzenia zrzutów ekranu. Jest ono całkiem proste, ale naprawdę potężne. Po uruchomieniu odpowiedniej aplikacji na ekranie pokazuje się mały pasek o wyglądzie zgodnym z Material Design. Pozwala ono na wykonanie zrzutu całego ekranu, jego kawałka bądź danego okna.

No nareszcie! Chrome OS pozwoli na nagrywanie ekranu!
Pasek pokazujący się po uruchomieniu trybu przechwytywania (fot. Android Police)

Podobne możliwości mamy kiedy przełączymy się w tryb nagrywania. Do wyboru mamy takie opcje, jak nagrywanie całego ekranu, jego wybranego fragmentu bądź tego co dzieje się w danym oknie. To, co jest ważne w tym narzędziu to fakt, że jest ono całkowicie darmowe oraz pozwala na nagrywanie w natywnej rozdzielczości wyświetlacza urządzenia.

No nareszcie! Chrome OS pozwoli na nagrywanie ekranu!
Nagrywanie ekranu w Chrome OS (fot. Android Police)

Nagrywanie ekranu to bardzo ważna funkcja i przydaje się ona zwłaszcza teraz, kiedy jesteśmy zmuszeni więcej pracować zdalnie niż tradycyjnie. Myślę, że niemalże każdy użytkownik Chrome OS doceni nową funkcjonalność. Zostało tylko nam czekać aż trafi ona do kanału Stable.

Jak często nagrywacie ekran w swoim komputerze? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!