Google Chrome doda opcję udostępniania haseł?

google chrome

Google Chrome już wielokrotnie wykazywała się innowacyjnymi rozwiązaniami w kwestii korzystania z przeglądarki. Udostępnianie haseł ma być nowym sposobem na poprawę jej funkcjonalności.

Przydatne w pracy?

Przechowywanie haseł w przeglądarce nie jest problemem już od dłuższego czasu, szczególnie jeśli mowa tutaj o Chrome. Znacząco ułatwia to operowanie licznymi kontami, niezależnie od tego, czy robimy to w pracy, czy w mediach społecznościowych. Google chce ułatwić dzielenie się kontami z innymi użytkownikami, co może przynieść wymierne korzyści np. kiedy chcemy udostępnić dane logowania współpracownikom np. do skrzynki mailowej lub do konta w serwisie społecznościowym. Chrome co prawda posiada opcje natychmiastowego kopiowania zapisanych haseł, ale opcja ich wysyłania ma być krokiem do przodu.

About-Chrome-Canary-98-Windows-11

Koniec menadżerów haseł

Deweloperzy Chrome wciąż pracują nad nową funkcją, dlatego jeszcze przez jakiś czas nie będziemy mogli z niej skorzystać, pozostawia to jednak czas na dokładne zastanowienie się, w jaki sposób może ona nam pomóc. Poza wcześniej wspomnianym dzieleniem się hasłami ze współpracownikami nie można pominąć również, że tym jednym rozwiązaniem Google Chrome praktycznie wyeliminuje potrzebę korzystania z zewnętrznych aplikacji jak menadżer haseł, co zdecydowanie podniesie poziom zabezpieczeń nie tylko przeglądarki, co naszych haseł.

Źródło: androidpolice.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!