Chuwi LapBook Plus zaprezentowany. Tani laptop z ekranem 4K trafia na rynek

Chuwi LapBook Plus zaprezentowany. Tani laptop z ekranem 4K trafia na rynek

Chińska firma Chuwi znana jest przede wszystkim z produkcji laptopów. Teraz na rynek trafia model oznaczony jako LapBook Plus, który ma podbić serca wszystkich osób szukających taniego sprzętu z minimalistycznym wyglądem i bardzo dobrym ekranem. Przyjrzyjmy się bliżej jego specyfikacji.

Przestarzały procesor i świetny ekran 4K? To nie wygląda zbyt dobrze

Chuwi LapBook Plus został wyceniony na 459,99 dolarów czyli około 1740 zł. Z cenie tej tak naprawdę ciężko kupić sprzęt oferujący niezłą wydajność czy posiadający dobry ekran. Chiński producent chwali się, że od teraz się to zmieni. LapBook Plus otrzymał ekran o przekątnej 15,6 cala, jasności maksymalnej na poziomie 340 nitów oraz 100% pokrycie palety barw sRGB. Dodajmy do tego rozdzielczość 4K i otrzymamy tak naprawdę sprzęt z świetnym wręcz, przynajmniej na papierze, wyświetlaczem.

Chuwi LapBook Plus zaprezentowany. Tani laptop z ekranem 4K trafia na rynek

Niestety, ale cała reszta specyfikacji nie wygląda tak dobrze. Za wydajność odpowiada Intel Atom X7-E3950. Jest to czterordzeniowa jednostka z 2016 roku i tak naprawdę pozostaje ona daleko w tyle za tegorocznymi układami. Tym samym oglądanie filmów w 4K może być możliwe, ale granie w jakiekolwiek gry czy korzystanie z bardziej wymagających programów zapewne będzie nieosiągalne. Chuwi LapBook Pro otrzymał 8 GB RAM-u, a na dane został przeznaczony dysk SSD o pojemności 256 GB. Laptop otrzymał dwa porty USB (2.0 i 3.0), złącze micro HDMI, czytnik kart microSD oraz tradycyjne złącze słuchawkowe.

Chuwi LapBook Plus zaprezentowany. Tani laptop z ekranem 4K trafia na rynek

Zobacz także: 10 miesięcy z chińskim laptopem za 800 złotych od Chuwi. Jak się sprawdza?

Całość waży 1,53 kg czyli niewiele jak na sprzęt z wyświetlaczem o przekątnej 15,6 cala. Na tę chwilę Chuwi LapBook Plus dostępny jest jedynie w Chinach. Oczywiście już niedługo urządzenie to powinno pojawić się w chińskich sklepach oferujących wysyłkę do naszego kraju, ale tam bez wątpienia za laptopa przyjdzie zapłacić zdecydowanie więcej. Tym samym wydaje mi się, że zakup Chuwi LapBook Plus, patrząc na specyfikację, będzie zupełnie nieopłacalny.

Co myślicie o nowości firmy Chuwi? Czy waszym zdaniem łączenie ekranu 4K z trzyletnim procesorem ma sens? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!