CHUWI UBook Pro osiąga niezłe wyniki w benchmarkach

CHUWI UBook Pro osiąga niezłe wyniki w benchmarkach

Jakiś czas temu na platformie Indiegogo pojawił się nowy sprzęt od firmy CHUWI. Jest to urządzenie 2-w-1 nazwane UBook Pro. Wydaje się być naprawdę bardzo ciekawy, co pokazują już chociażby całkiem dobre wyniki z benchmarków.

Mały, ale mocny!

CHUWI UBook Pro to tablet typu 2-w-1, który ma ekran IPS o przekątnej 12.3 cala. Jego rozdzielczość wynosi 1920 x 1280 pikseli, co daje proporcje 3:2. Ma także 100% pokrycie palety sRGB, a ekran współpracuje z rysikiem i reaguje on na 2048 poziomów nacisku. To może być bardzo przydatna funkcja np. dla studentów robiących notatki.

CHUWI UBook Pro

Jego sercem to procesor Intel Core m3-8100Y z grafiką Intel HD Graphics 615, który jest wspomagany przez 8 GB pamięci DDR3. Wyposażony został w dysk SSD o pojemności 256 GB, na którym możemy magazynować swoje dane. Warto wspomnieć, że CHUWI UBook Pro posiada czytnik kart pamięci. Całość zasilana jest baterią o pojemności 38 Wh. Wszystko to waży łącznie 780 gramów i zamknięte jest w obudowie o grubości zaledwie 9 mm.

CHUWI UBook Pro

Znajdziemy tutaj jeden port USB typu C, dwa porty USB typu A, jedno wyjście HDMI oraz oczywiście port zasilania. Wszystkim zarządza system Windows 10

Sprawdź CHUWI UBook Pro na stronie producenta

Jak prezentuje się on w benchmarkach?

W popularnych teście Geekbench 4 osiągnął on wynik 3731 punktów w teście jednego rdzenia, natomiast w teście wielordzeniowym wykręcił on 6115 punktów.

UBook Pro Geekbench

Procesor napędzający ten tablet, a więc Intel Core m3-8100Y sprawdzono także w Cinebench R15, gdzie uzyskał 196 punktów.

UBook Pro Cinebench

Sprawdzono także wydajność dysku zastosowanego w tym tablecie za pomocą programu AS SSD Benchmark. Wyniki możecie zobaczyć na zrzucie zamieszczonym poniżej.

UBook Pro AS SSD

Wyniki jak na sprzęt z tej klasy są całkiem niezłe. Urządzenie to wydaje się być ciekawą propozycją dla ludzi ceniących sobie mobilność i niewymagających za wiele.

Warto przeczytać: Poznaliśmy daty aktualizacji globalnych wersji smartfonów Xiaomi do MIUI 11!

Gdzie można go kupić?

Zamówić możemy ten sprzęt na platformie Indiegogo. Zakupicie go wraz z dedykowaną klawiaturą oraz wcześniej wspomnianym rysikiem w specjalnej ofercie za 3835 dolarów hongkońskich, co w przeliczeniu na naszą walutę daje ok. 1880 zł. Wysyłka zaplanowana jest na grudzień tego roku.

ZAMÓW NA INDIEGOGO

Według mnie jest to niezła cena i jestem bardzo ciekaw tego, jak CHUWI UBook Pro sprawdza się w praktyce. Być może uda się nam zdobyć go na testy i wtedy zrecenzujemy go dla Was!

Co sądzicie o tym urządzeniu? Mi osobiście CHUWI UBook Pro bardzo się podoba.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!