CHUWI Ubook trafi do sprzedaży już w grudniu. Co o nim wiemy?

CHUWI Ubook trafi do sprzedaży już w grudniu. Co o nim wiemy?

Pamiętacie jeszcze CHUWI Ubook Pro? Sprzęt ten trafił do sprzedaży w październiku tego roku i tak naprawdę spotkał się z naprawdę ciepłym przyjęciem przez fanów marki. Teraz chiński producent postanowił wprowadzić na rynek tańszy i jednocześnie słabszy model hybrydy laptopa oraz tabletu.

CHUWI Ubook

Chiński producent pracuje nad kolejnym urządzeniem będącym tak naprawdę tabletem z dodatkową klawiaturą, która sprawia, że może ono pełnić także funkcję laptopa. CHUWI Ubook będzie oczywiście słabszą wersją Ubooka Pro, ale to pozwoli na osiągnięcie jeszcze niższej ceny. O ile niższej? Tego niestety nie wiemy, ponieważ firma z Państwa Środka nadal nie ujawniła jak wyceni swój sprzęt. Niemniej jednak produkt ten ma trafić na rynek już w grudniu tego roku, a co za tym idzie do jego oficjalnej premiery nie zostało zbyt wiele czasu. Co wiemy na temat specyfikacji tego urządzenia? Całkiem sporo!

CHUWI Ubook trafi do sprzedaży już w grudniu. Co o nim wiemy?

Przede wszystkim zmianą w porównaniu do Ubooka Pro będzie zmniejszenie wyświetlacza. Nowość chińskiego producenta trafi na rynek z ekranem IPS o przekątnej 11,6 cala, proporcjach 16:9 oraz rozdzielczości FullHD. Oczywiście nie mogło zabraknąć specjalnej podstawki, która umożliwia użytkownikowi ustawienie sprzętu idealnie pod swoje preferencje. CHUWI Ubook będzie mieć grubość 9 mm oraz wagę 760 g.

Zobacz także: Pierwsza recenzja CHUWI UBook Pro w sieci. Czy warto ryzykować?

Za wydajność odpowiedzialny będzie Intel Celeron N4100. Jednostka ta wspierana będzie przez 8 GB RAM-u. Bez wątpienia nie jest to połączenie oferujące niesamowitą wydajność, ale jednocześnie bez problemu powinno to wystarczyć do podstawowych zadań takich jak przeglądanie sieci, pracę z dokumentami tekstowymi czy tworzenie notatek. Na dane użytkownika został przeznaczony dysk SSD o pojemności 256 GB. W kwestii portów do dyspozycji będziemy mieć dwa tradycyjne USB A 3.0, a także microHDMI oraz USB-C. Oczywiście nie mogło zabraknąć wsparcia dla rysika HiPen H3, który ma znacząco rozszerzać funkcjonalność CHUWI Ubooka. Tak naprawdę pozostaje nam czekać na ujawnienie ceny tego urządzenia, bo zapowiada się naprawdę ciekawie!

Co myślicie o CHUWI Ubook? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!