Pierwsza recenzja CHUWI UBook Pro w sieci. Czy warto ryzykować?

CHUWI UBook Pro

Dość długo na to czekałem – właśnie pojawiła się pierwsza recenzja produktu CHUWI, który zdobywa dużą popularność na Indiegogo. Możemy się z niej dowiedzieć, czy warto wydać pieniądze na ten sprzęt.

Dobra jakość, aczkolwiek do Surface’a daleko

Recenzję przygotował rzetelny i ceniony przeze mnie hiszpański kanał na YouTube – TechTablets. Często otrzymuje on od producentów produkty, które w sprzedaży pojawią się dopiero za jakiś czas. Nie inaczej było z najnowszym urządzeniem od CHUWI – UBookiem Pro. Zacznijmy więc omawianie od jakości wykonania.

CHUWI UBook Pro

Tył tabletu jest wykonany z aluminium, jednak ramka wokół samego urządzenia jest już plastikowa. Na szczęście wyciągana podstawka do oparcia UBooka jest już metalowa. Jak zaznacza YouTuber, ta zdaje się być dość dobrej jakości i nic nie wskazuje na to, że ramka miałaby się poluzować z czasem. Podkreślił on jednak, że choć sama jakość wykonania jest UBooka jest dobra, to jednak nie czuć uczucia premium, które obecne jest przy obcowaniu z Surface’em od Microsoftu.

Wyświetlacz UBooka pozytywnie zaskakuje

CHUWI UBook Pro jest wyposażony w 12,3-calowy ekran o rozdzielczości 1920 x 1280 px. Jest on w pełni laminowany oraz cechuje się zaletą, o której producent nie wspominał podczas kampanii. Osiąga on bowiem jasność aż 1100 nitów, co jest wynikiem niespotykanym nawet w urządzeniach w droższej półki cenowej. Praca na zewnątrz nie powinna być zatem dla UBooka żadnym wyzwaniem. Świetnie spisuje się również wrażliwość na dotyk i jego dokładność.

Pierwsza recenzja CHUWI UBook Pro w sieci. Czy warto ryzykować?

Przetestowana została także klawiatura, jednak należy podkreślić, że jest to jej wersja przedprodukcyjna. Obecnie jest ona bardzo niedopracowana, jednak producent zaznacza, że zostanie ona poprawiona do momentu debiutu rynkowego. Tak więc nie widzę większego sensu poruszania jej tematu.

Sprawdź CHUWI UBook Pro na stronie producenta

Wydajność jest akceptowalna, jednak bez fajerwerków

Egzemplarz, jaki tester otrzymał do testów został wyposażony w procesor Intel m3-8100Y, który połączony został z 8 GB pamięci RAM. Wydajność pozwala na bezproblemową pracę z pakietem biurowym, jednak już uruchomienie dziesięciu kart w Chrome sprawia, że te otwarte w tle muszą się przeładować. Próba odtworzenia wideo w rozdzielczości 4K – po początkowej zadyszce – zakończyła się wynikiem pozytywnym.

Pierwsza recenzja CHUWI UBook Pro w sieci. Czy warto ryzykować?

Prędkości dysku SSD podane przez producenta zgadzają się z tymi otrzymanymi przez kanał TechTablets. Prędkość odczytu wyniosła 492 MB/s, z kolei prędkość zapisu wyniosła 404 MB/s. CHUWI UBook Pro pozwala na grę w tytuł Counter Strike: Go z prędkością około 30 kl/s na najniższych ustawieniach graficznych. Po więcej wrażeń z użytkowania urządzenia odsyłam Was do filmu na kanale TechTablets, do którego link umieszczam poniżej.

ZAMÓW NA INDIEGOGO

Co sądzicie o CHUWI UBooku Pro? Są wśród nas jacyś chętni na jego zakup?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!