Chyba poznaliśmy cenę Sony PlayStation 5!

Chyba poznaliśmy cenę Sony PlayStation 5!

Konsole najnowszej generacji nieustanie budzą wielkie emocje wśród fanów gier komputerowych. Wiemy o nich już bardzo dużo, wciąż jednak pozostawała jedna niewiadoma, prawdopodobnie ta najistotniejsza – cena! Zarówno Sony, jak i Microsoft, oficjalnie nie odkryli tej karty, jednak w sieci krążą już pierwsze informacje na ten temat. Tym razem, dzięki x-kom.pl, poznaliśmy prawdopodobną cenę PlayStation 5!

Sony PlayStation 5 raczej droższe niż poprzednia konsola w dniu premiery…

Nowa konsola Sony podczas prezentacji zszokowała cały świat swoim wyglądem. Stał się on tematem memów i sam muszę przyznać, że był to dość kontrowersyjny wybór ze strony japońskiego producenta. Nie to jednak jest najważniejsze. W końcu najbardziej liczy się wnętrze, to jakie gry będą dostępne oraz czynnik ekonomiczny. Przejdźmy do rzeczy, wedle informacji, które mogliśmy znaleźć na stronie x-komu, dowiedzieliśmy się, że PlayStation 5 może kosztować początkowo 2499 zł.

sony playstation 5 przewidywana cena

Zobacz też: Mamy 2020, a ja wyposażyłem się w PlayStation Vita…

To dość dużo, jeśli porównamy tę cenę do startowej wyceny PlayStation 4. Tamta konsola od Sony kosztowała na początku ok. 1800 zł. Taka różnica jest oczywiście uzasadniona, nie tylko inflacją, ale też kosztem technologii zawartej w najnowszej generacji konsol. W wersji zaprezentowanej na zrzucie powyżej znalazł się napęd Blue-Ray, czy też szybki dysk SSD o pojemności 1 TB. To właśnie dysk, korzystający z autorskiej kompresji danych, jest jednym z największych atutów PlayStation 5.

Pomyłka, placeholder czy też celowe działanie? Na to pytanie nie jestem w stanie Wam odpowiedzieć…

Nawet jeśli nie jest to oficjalna cena PS5, to jestem w stanie uwierzyć, że ostateczna cena będzie oscylować w okolicy 2500 zł. To fakt, że to niemała kwota, ale wątpię żeby zniechęciła ona wielu ludzi do zakupu. Jest to sprzęt ze wsparciem na kilka ładnych lat, dodatkowo lista zapowiedzianych już gier nastawia optymistycznie. Możecie zapoznać się z nią we wpisie, który Kamil przygotował w dniu prezentacji. Znajdziecie go pod tym linkiem!

Czekacie na premierę Sony PlayStation 5? Jeśli tak, to czy przygotowaliście na to swój portfel? :p

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!