Ciemny motyw zawitał także w Instagramie. Niestety, ale nie u wszystkich użytkowników

instagram dark mode

Ciemny motyw pojawia się w coraz to większej liczbie aplikacji. I tak jak sam do pomysłu tego podchodziłem sceptycznie to teraz nie wyobrażam sobie korzystania ze smartfona z menu czy aplikacjami z białym tłem. Teraz z ciemnego motywu możemy korzystać także w Instagramie!

Dark Mode w aplikacji Instagram nie dla wszystkich

Ciemny motyw w Instagramie w pierwszej kolejności trafił do posiadaczy smartfonów Apple. Warunkiem korzystania z Dark Mode jest posiadanie urządzenia z iOS 13 oraz zaktualizowanie samej aplikacji do wersji 114.0. Niestety, ale w ustawieniach nie znajdziemy jakiejkolwiek opcji, która pozwalałaby nam się przełączać pomiędzy motywami. Tym samym korzystanie z jasnego menu oraz ciemnego Instagrama jest niemożliwe, ponieważ aplikacja automatycznie dostosowuje się do tego, co ustawiliśmy w ustawieniach systemowych. Z jednej strony to pewne ułatwienie, ale z drugiej przyznam szczerze, że wolałbym mieć możliwość decyzji.

Zobacz także: Apple Music nareszcie dostępne przez przeglądarkę, a FreeOffice dostaje tryb nocny

Sam ciemny motyw działa bezproblemowo i wygląda naprawdę dobrze. Biała czcionka na praktycznie czarnym tle może znacząco wydłużyć czas pracy smartfonów posiadających ekrany OLED czy AMOLED (jeśli oczywiście bardzo dużo korzystacie z Instagrama). Co z Androidem? Tutaj sytuacja jest mniej oczywista. Po pierwsze warunkiem koniecznym działania ciemnego motywu w Instagramie jest posiadanie najnowszej wersji systemu z zielonym robocikiem. Nadal niewielu producentów zdecydowało się na aktualizację swoich urządzeń do Androida 10, a co za tym idzie niewielu użytkowników jest w stanie sprawdzić nową funkcję na własnej skórze.

Niemniej jednak w przypadku Androida wszystko powinno wyglądać praktycznie identycznie i także zależeć od tego czy włączymy ciemny motyw w ustawieniach telefonu czy też nie. Miejmy nadzieję, że, prędzej czy później, twórcy Instagrama stworzą także ciemny motyw dla urządzeń z starszymi wersjami systemu z zielonym robocikiem. Pozostaje nam uzbroić się w odrobinę cierpliwości i czekać na kolejne informacje na ten temat!

Co myślicie o ciemnym motywie w aplikacji Instagram? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!