Elektroniczny smart różaniec można już kupić w Polsce!

elektroniczny różaniec

Niedawno z inicjatywy Papieskiej Światowej Sieci Modlitwy uruchomiono aplikację Click To Pray eRosary. Jest ona przeznaczona do obsługi religijnego elektronicznego gadżetu. Tak, to smart opaska przeznaczona do odmawiania różańca. Od teraz kupicie ją także w Polsce.

Smartband + różaniec = Click To Pray eRosary

Po bagatela dwóch tygodniach innowacja ze Stolicy Apostolskiej trafiła do Polski. Produkt, do którego powstania przyczynił się papież Franciszek dostępny jest już w Acer Store. Ale czym właściwie jest ten gadżet?

ClickToPray eRosary to elektroniczny smart różaniec w formie opaski na rękę. Przypomina nieco klasyczne opaski fitness, ale główna część ma tutaj kształt krzyża, gdzie umieszczono całą elektronikę. Pasek składa się z dziesięciu obsydianowych koralików. eRóżaniec współpracuje z aplikacją ClickToPray, gdzie może być używany do modlitwy w trzech opcjach działania: standardowej, kontemplacyjnej oraz tematycznej. Mam jednak dla Was przykrą wiadomość, aplikacja dostępna jest w języku angielskim oraz hiszpańskim i włoskim.

Zobacz też: Mi Band 5 ma być dostępny z globalnie działającym NFC!

Oprócz tego opaskę wyposażono w tradycyjne funkcje fitness, czyli liczenie kroków i ustawianie dziennych celów aktywności fizycznej. Co ciekawe, jak podaje informacja prasowa, rozpoczęcie modlitwy przy użyciu eRosary jest aktywowane za pomocą wykonania znaku krzyża. Oznaczałoby to, że powinniśmy nosić opaskę na swojej dominującej ręce. Producent różańca gwarantuje jego odporność na wodę i pył (IP67), a także 4-dniowy czas działania urządzenia na pełnym ładowaniu. Nie jest to imponujący wynik, jeśli spojrzeć na to, że eRóżaniec nie posiada wyświetlacza. W zestawie znajduje się stojąca bezprzewodowa stacja ładowania, która napełni baterię urządzenia w 2,5 godziny. Smart różaniec kosztuje niemało, bo 449 złotych w sklepie Acer Store.

Dajcie znać co sądzicie o inicjatywie Stolicy Apostolskiej, nosilibyście taki eRóżaniec?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!