Clubhouse już dostępny na Androida. Jest jednak pewien haczyk

clubhouse
Clubhouse

Clubhouse to aplikacja społecznościowa, która niezwykle szybko zdobyła ogromną popularność, a także była promowana i wykorzystywana przez znane osoby. Niestety, z programu korzystać mogli tylko użytkownicy systemu iOS. Teraz jednak się to zmienia, ale jest pewien haczyk.

Clubhouse

Tak jak wspomniałem wyżej, Clubhouse to aplikacja społecznościowa, której zasada korzystania jest bardzo prosta. Użytkownicy tworzą specjalne pokoje, w którym część osób ze sobą rozmawia, a reszta słucha – coś w rodzaju słuchania podcastów czy audycji radiowych na żywo. Funkcjonalność przypomina Czaty Głosowe 2.0 w Telegramie, które właśnie miały być alternatywą dla omawianej dzisiaj aplikacji o większych możliwościach i z dostępnością na wielu platformach. Na wielu platformach? Tak, z Clubhouse do tej pory korzystać mogli tylko użytkownicy sprzętów z iOS. Ponadto obowiązuje specjalny system zaproszeń, który i tak nie stanął aplikacji na drodze do uzyskania aż 8 milionów aktywnych użytkowników.

Clubhouse już na Androidzie

Twórcy w końcu wydali odpowiedniego klienta swojej usługi na drugi, równie popularny, system mobilny Android. Clubhouse w wersji Beta jest już dostępny w Sklepie Google Play. Niestety, jest pewien haczyk. Jaki? Póki co, aplikacja jest dostępna tylko i w wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych.

Clubhouse
(fot. Google Play Store)

Jak twierdzą twórcy, ma to za zadanie wyszukanie i odnalezienie błędów w oprogramowaniu zanim aplikacja zostanie wydana globalnie. Użytkownicy spoza USA mogą już się zapisywać na listę oczekujących. Muszę jednak dodać, że aby korzystać z tej aplikacji nadal trzeba otrzymać odpowiednie zaproszenie – podobnie jak niegdyś było to z Inbox by Google.

Korzystacie z aplikacji pozwalających tworzyć pokoje do rozmów? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: Android Police

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!