Collabora Office z aktualizacją do wersji 6.4. Nowy interfejs wygląda świetnie!

Collabora Office z aktualizacją do wersji 6.4. Nowy interfejs wygląda świetnie!

LibreOffice to chyba najpopularniejszy zamiennik pakietu biurowego od Microsoftu. Jest on całkiem prosty w obsłudze i co najważniejsze – w pełni darmowy. Na jego bazie powstał inny, równie ciekawy pakiet biurowy Collabora Office, który właśnie doczekał się aktualizacji do wersji 6.4!

COLLABORA OFFICE

Collabora Office nie jest dokładnie aplikacją LibreOffice. W rzeczywistości jest to oddzielny pakiet biurowy online bazujący właśnie na LibreOffice. Jak twierdzą twórcy, Collabora Office nie tylko daje pełną kontrolę nad plikami, ale również zachowanie prywatności i przeróżne narzędzia pozwalające na współpracę z innymi, co szczególnie przyda się osobom pracującym z domu, jak i uczniom/studentom. Pakiet biurowy obsługuje takie formaty plików, jak DOCX, XLSX, PPTX, DOC, XLS, PPT, a także ODF.

Warto przeczytać: Jak zainstalować WPS Office for Linux i ustawić język polski [PORADNIK]

Bardzo przydatną rzeczą mogą być również wtyczki. Jedna z nich (na dzień dobry wbudowana w pakiet biurowy) pozwala na zapisywanie plików w chmurach internetowych nastawionych na prywatność, czyli ownCloud oraz Nextcloud (przydałoby się jeszcze pCloud).

Collabora Office 6.4

Collabora Office 6.4 wprowadza kilka ciekawych usprawnień, przede wszystkim nieco zmodyfikowany wygląd oraz NotebookBar. Od teraz korzystanie z pakietu biurowego ma być o wiele łatwiejsze i wygodniejsze. Deweloperzy zaznaczają, że jest to ogromny skok względem ostatniej tak dużej aktualizacji. Muszę przyznać, że nowy interfejs naprawdę mi się podoba, bowiem wygląda nowocześnie ale nie jest też niepotrzebnie upiększony. Ponadto wygląda lepiej niż swój pierwowzór – LibreOffice.

Collabora Office z aktualizacją do wersji 6.4. Nowy interfejs wygląda świetnie!

Co ważne, twórcy zaznaczają, że nie zamierzają się pozbywać klasycznego interfejsu. Wiedzą oni bowiem, że wiele osób zdążyło się przyzwyczaić do starszego interfejsu i zmiana na ten nowy mogłaby negatywnie odbić się na wydajności i zadowoleniu z pracy. Ponadto deweloperzy dodali lepsze wsparcie dla formatów OOXML oraz PPTX.

Collabora Office z aktualizacją do wersji 6.4. Nowy interfejs wygląda świetnie!

Collabora Online jest płatnym oprogramowaniem, jednak istnieje opcja skorzystania z wersji demo. Ponadto za darmo można zainstalować i używać odsłonę rozwojową, którą znajdziecie >>tutaj<<.

Jak często korzystacie z pakietu biurowego? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!