Cyberpunk 2077 otrzymał darmowe DLC. Ale raczej to nie coś na co czekaliście

Cyberpunk 2077 otrzymał darmowe DLC. Ale raczej to nie coś na co czekaliście

Pamiętacie styczniową obietnicę studia CD Projekt RED dotyczącą gry Cyberpunk 2077? Ujawniono wtedy cały plan dotyczący rozwoju gry w roku 2021. Najpierw miały pojawić się aktualizacje 1.1 oraz 1.2, a następnie darmowe DLC. Dodatkowo przepleciono je licznymi poprawkami. W planie widać też, że bliżej 2022 roku, czyli zapewne już wkrótce pojawi się darmowa aktualizacja next-genowa.

Trzy darmowe DLC do Cyberpunka 2077

Myślę, że sporo osób liczyło, iż deweloper będzie chciał w jakiś sposób zrekompensować nie najlepiej udaną premierę pierwszymi DLC. Cóż, jednak nie taki był plan studia. Nie otrzymaliśmy żadnej “wyciętej zawartości”, jak to niektórzy spekulowali. Dodatki są drobne, ale i darmowe. Tak przedstawia je producent:

  • Alternatywny wygląd Johnny’ego Silverhanda – można włączyć w Ustawieniach, w zakładce „Zawartość dodatkowa”.
  • Wielowarstwowa kurtka pilota z syntetycznej skóry, luminescencyjna kurtka punkowa – obie można znaleźć w skrytce w mieszkaniu V po otrzymaniu wiadomości od Viktora, po ukończeniu Pierwszej zasady Afterlife. Domyślnie są one rzadkiej/ikonicznej jakości, ale odblokowane zostają także schematy wytwarzania wyższej jakości.
  • Archer Quartz „Bandyta” – dostępny jako nagroda lub do kupienia (w zależności od wyborów gracza) po ukończeniu zadania Na rozdrożach, a następnie otrzymaniu wiadomości od Dakoty lub Rogue. Jeśli wiadomość nie przyszła, udaj się do Badlandów i oddal się od warsztatu Dakoty. Dakota potrzebuje kilku dni, aby się z tobą skontaktować.

Na większe DLC pokroju Serce z Kamienia (Wiedźmin 3: Dziki Gon) będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, a także i później zapłacić. Na razie pozostaje nam zadowolić się skórką do jednej z głównych postaci, kurtką dla V oraz samochodem.

Źródło: cyberpunk.net

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!