Nie będzie drugiego DLC. Tylko Cyberpunk 2077: Phantom Liberty

cyberpunk 2077: phantom liberty

Na początku tego tygodnia zapowiedziano pierwszy pełnoprawny dodatek do gry Cyberpunk 2077. Niestety wygląda na to, że będzie to jedyne duże rozszerzenie fabularne.

Cyberpunk 2077 ma otrzymać tylko jeden dodatek

Przed premierą gry Cyberpunk 2077 usłyszeliśmy sporo obietnic. Mówiono wówczas, że będziemy mogli spodziewać się dodatków fabularnych. W głowach wielu osób było to dwa rozszerzenia, podobnie jak do poprzedniej wspaniałej gry studia CD Projekt RED, czyli Wiedźmina 3: Dziki Gon. Entuzjaści przygód Geralta mieli możliwość zakupić DLC “Serce z Kamienia” oraz “Krew i Wino”. Niestety jednak pierwotny plan rozwoju uległ zmianie, a warto zauważyć, że jest to nie pierwsza sytuacja, kiedy coś wycofano. Mieliśmy mieć w końcu nawet tryb multiplayer.

Możemy potwierdzić, że Phantom Liberty jest jedynym planowanym rozszerzeniem stworzonym dla Cyberpunka 2077. Podjęliśmy trudną decyzję, aby przygotować go tylko na PC, Stadia, PlayStation 5 i Xbox Series X/S

napisali deweloperzy w komunikacie przesłanym serwisowi Videogameschronicle

O tym, że Cyberpunk 2077: Phantom Liberty to jedyne rozszerzenie, które powstanie dowiedzieliśmy się także z komentarzy pod trailerem na YouTube. Z pewnością to bardzo przykra wiadomość dla wszystkich, którzy liczyli na kolejne przygody w Night City. Jedyna nadzieja w tym, że CD Projekt RED zmieni swoje plany po dużym sukcesie pierwszego dodatku. Być może porzucenie wsparcia dla PS4 oraz Xbox One sprawi, że gra w końcu będzie mogła rozwinąć swoje skrzydła, które niestety musiała zupełnie schować na premierę.

Cieszymy się, że wzbudziliśmy Twoje zainteresowanie! ? Jeśli chodzi o przyszłość, Phantom Liberty jest jedynym planowanym rozszerzeniem dla Cyberpunka 2077.

Nie będzie drugiego DLC. Tylko Cyberpunk 2077: Phantom Liberty

Źródło: ithardware.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!