Masz Linuxa? Już możesz zagrać w Cyberpunk 2077!

Masz Linuxa? Już możesz zagrać w Cyberpunk 2077!

To już dzisiaj! Właśnie premierę miała gra Cyberpunk 2077, o której od dawna jest naprawdę głośno. Warto dodać, że tytuł pojawił się na kilku popularnych konsolach oraz na komputerach z systemem Windows. Co z Linuxem? Jak się okazuje, użytkownicy Pingwinka nie pozostali na lodzie i już dzisiaj mogą sobie pograć!

Cyberpunk 2077 i Linux? Na pomoc przychodzi Proton!

Już od kilkunastu godzin możemy grać w Cyberpunka 2077 na komputerach PC. Niestety, firma CD Projekt RED swój najnowszy tytuł wydała tylko na system Windows. To oczywiście nie jest ogromnym ograniczeniem dla użytkowników Linuxa!

Warto przeczytać: PC:ROOT: Jaki komputer do Cyberpunka 2077? (4500 złotych)

Jak się okazuje, Valve, chwilkę przed wypuszczeniem gry, wydało aktualizację narzędzia Proton do wersji 5.13-4. Ponadto instalując najnowsze sterowniki NVIDIA 455.45.01 (jeśli mamy kartę tej firmy) lub najnowsze sterowniki Mesa jesteśmy w stanie uruchomić Cyberpunk 2077 i to bez żadnych ręcznych modyfikacji!

Finalnie jesteśmy w stanie osiągnąć poniższy efekt.

Co ważne, znalazłem również opinie mówiące, że, póki co, działanie gry nie jest zbyt stabilne, to znaczy może się czasem wyłączyć, a liczba FPS-ów jest mniejsza niż powinna. Zapewne większość tych elementów zależy od podzespołów komputera. Dodatkowo jestem pewien, że w ciągu kilku najbliższych miesięcy zostanie wydanych wiele łatek do narzędzia Proton, co powinno poprawić działanie gry.

Alternatywnie: Google Stadia

Oczywiście możemy zdecydować się na inne formy zagrania w Cyberpunk 2077. Jeśli nie mamy zbyt dobrego komputera do gier (tak jak ja) to możecie zdecydować się na streaming. Na Linuxie jesteśmy w stanie uruchomić Google Stadia i zagrać w najnowszą grę Polaków. Niestety, Stadia wymaga od nas wykupienia gry w usłudze – koszt to 199 złotych.

Graliście już w Cyberpunk 2077? Jakie są Wasze wrażenia? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!