Cyberpunk 2077 z nowymi, wyższymi wymaganiami

Cyberpunk 2077
(fot. Cyberpunk 2077)

Trzy dni temu CD Projekt RED udostępnił patch 1.5 do gry Cyberpunk 2077. Jeśli jeszcze nie zapoznaliście się ze zmianami, zachęcam do zajrzenia do >>tego<< artykułu, gdzie opisaliśmy najważniejsze nowości.

Cyberpunk 2077 – koniec wsparcia dla Windows 7

Łatka w głównej mierze skupiała się na konsolach, ale dotyczy ona także komputerów PC. Polskie studio jest zmuszone zmienić minimalne wymagania systemowe oraz wymagania sprzętowe.

W najbliższym czasie Cyberpunk 2077 niekoniecznie będzie działał na komputerach, które pracują pod kontrolą systemu Windows 7. Gracze mają jeszcze trochę czasu na zmianę systemu operacyjnego, ponieważ aktualizacje wydane po 15 czerwca 2022 roku nie będą obsługiwały Windowsa 7.

Ze względu na techniczne ograniczenia nienatywnej implementacji DirectX12 w Windows 7 oraz zakończenie lub ograniczenie dostępności sterowników graficznych, aktualizacje wydane po 15 czerwca 2022 r. nie będą obsługiwały Windows 7. Jeśli gra zostanie zaktualizowana po tym terminie, może przestać działać na systemie operacyjnym Windows 7.

Dotychczasowe minimalne wymagania gry Cyberpunk 2077 zakładały uruchomienie gry na karcie NVIDIA GeForce GTX 780. Aktualnie studio zaleca uruchamianie produkcji na modelu GeForce GTX 960 (lub lepszym). Zakończenie testów na kartach NVIDIA z serii 700 także jest podyktowane zakończeniem obsługi sterowników.

Ze względu na zakończenie obsługi sterowników kart grafiki zdecydowaliśmy się zmienić minimalne wymagania systemowe dla kart NVIDIA na GTX 970. Gra niekoniecznie przestanie działać na wcześniejszych kartach, ale nie testujemy jej już na kartach NVIDIA serii 700.

Źródło: Cyberpunk przez benchmark.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!