Cyberpunk 2077 powrócił do Playstation Store!

cyberpunk 2077

CD Projekt z pewnością można pochwalić za nakręcenie tak wielkiego hype’u na grę, jakiego jeszcze nasz świat nie widział. Niestety, Cyberpunk 2077 okazał się być grą potrzebującą jeszcze sporo czasu na poprawki, zwłaszcza na konsolach Sony PlayStation 4. Dlatego też kilkanaście dni po premierze, gra została zdjęta z PlayStation Store. Jak się jednak okazuje, tytuł właśnie powrócił na konsole Sony!

Cyberpunk 2077 zamiast najlepszej gry na świecie, stał się jednym, wielkim memem. Osobiście uważam, że niesłusznie, bowiem gra dalej pozostawała świetna i daje naprawdę wiele zabawy i radości. Sam w dniu premiery ją zakupiłem na platformie Google Stadia i jeśli już doświadczyłem jakichś problemów, to głównie dotyczyły one samej Stadii, a nie Cyberpunka (ba! zamierzam grę zakupić raz jeszcze, ale na Xboxa). Niestety, w sieci rozniosła się informacja, że gra jest kiepska, choć ogromne problemy mieli głównie właściciele PlayStation 4.

Cyberpunk 2077 ponownie w PlayStation Store

Przez te pół roku gra doczekała się mnóstwa poprawek i aktualizacji. Można rzec, że dojrzała i stała się o wiele lepsza. Z tego też powodu CD Projekt RED i Sony uznali, że to dobry moment na przywrócenie gry do PlayStation Store. Jest jednak pewne ale.

Twórcy zastrzegają sobie, że na konsolach Sony PlayStation 4 gra może nie działać zbyt dobrze.

Powód jest jednak dosyć oczywisty. PlayStation 4 to konsola słaba i niezbyt wydajna, a Cyberpunk 2077 potrzebuje ogromnych pokładów mocy. Fakt, jest możliwość pogrania na tej konsoli, ale trzeba zmierzyć się z problemami. CD Projekt RED rekomenduje granie na PlayStation 4 Pro oraz na PlayStation 5. Firma dodała, że w II połowie 2021 roku premierę będzie miała darmowa aktualizacja, która uaktualni grę do wersji next-gen.

Jaka jest reakcja graczy? Oczywiście, że mieszana. Niektórzy się cieszą, niektórzy mówią, że ta gra i tak już była dobra. Inni natomiast uważają Cyberpunka za oszustwo. A inni… kłócą się czy czerwiec to jeszcze I czy już II połowa 2021 roku.

Tak jak wspomniałem wcześniej, uważam, że gra niesłusznie została okrzyknięta oszustwem i rozczarowaniem. Błędy zdarzają się w każdym tytule, a to nie ujmuje Cyberpunkowi ogromnych możliwości, świetnej grafiki czy dobrego scenariusza. Jeśli jeszcze nie graliście w CP2077 to uważam, że teraz jest na to dobra pora!

Źródło: Cyberpunk 2077

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!