Czekacie na Motorolę Razr w Europie? Szykujcie portfele, będzie bardzo drogo!

Czekacie na Motorolę Razr w Europie? Szykujcie portfele, będzie bardzo drogo!

Składane smartfony zaczynają powoli wychodzić jak grzyby po deszczu – każdy z producentów stara się przygotować takie urządzenie, by nie pozostać w tyle za konkurencją. Kilka dni temu swą premierę miała Motorola Razr, która została przez Was bardzo dobrze odebrana. Właśnie poznaliśmy jej prawdopodobną cenę w Europie!

Wielki i udany powrót po latach!

O ile powroty ikonicznych produktów nie zawsze są dobrze odbierane przez klientów (patrz: Nokia 3310 2017), tak jednak Motoroli udało się upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Nie dość, że zdołała przywrócić ikonę sprzed lat w nowej, futurystycznej odsłonie, to dodatkowo wywołała siebie masę pozytywnego zamieszenia wokół swojej marki.

Czekacie na Motorolę Razr w Europie? Szykujcie portfele, będzie bardzo drogo!

Nie wiem czy zauważyliście, ale tak naprawdę w sieci mało kto narzeka na horrendalnie wysoką cenę nowego produktu od Amerykanów. Być może to wina Galaxy Folda, który swą ceną na poziomie 9000 zł wyznaczył nowe standardy wyceny składanych smartfonów. A może to przez fakt, że topowe, tradycyjne flagowce z rozbudowaną pamięcią są również oferowane w podobnych cenach. Niemniej jednak nowa Motorola do najtańszych zdecydowanie nie należy, a teraz także wiemy, że my – Europejczycy – zapłacimy za nią nawet więcej!

Oj! Robi się drogo…

W Stanach Zjednoczonych nowa odsłona Motoroli Razr została wyceniona na 1500$, co w wolnym przeliczeniu daje kwotę zbliżoną do 5800 zł. Jednak wszystko wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy Starego Kontynentu będą musieli zapłacić za dokładnie ten sam smartfton kwotę 1600 euro, co równa się ok. 6800 zł. Jak sami widzicie, jest to więc cena znacznie odbiegająca od tej oferowanej w USA.

Czekacie na Motorolę Razr w Europie? Szykujcie portfele, będzie bardzo drogo!

Lecz jakby nie patrzeć, nawet pomimo wyższej ceny należy oddać Motoroli, że to wciąż najtańszy składany smartfon na rynku. Galaxy Fold jest niemal o 2 tysiące złotych droższy, a za wchodzącego do sprzedaży w Chinach Huawei’a Mate X należy zapłacić o 3 tysiące złotych więcej. Smartfon trafi do sprzedaży w Szwecji 24 stycznia. Przypomnijmy, że Motorola Razr jest wyposażona w 6,2-calowy, składany pionowo wyświetlacz. Za wydajność odpowiada średniopółkowy układ Snapdragon 710, połączony z 6 GB pamięci RAM. Na przestrzeń dla użytkownika przeznaczono 128 GB pamięci wewnętrznej.

motorola razr

Mamy także potwierdzenie, że w Polsce Motorola Razr będzie dostępna od stycznia przyszłego roku na wyłączność w sieci Orange.

Co uważacie o europejskich cenach Motoroli Razr? Jest zbyt wysoka, czy może wcale nie zniechęca Was do zakupu? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!