Czekaliście na mniejszego Pixela 5? Smartfon ten może nigdy nie powstać!

Czekaliście na mniejszego Pixela 5? Smartfon ten może nigdy nie powstać!

Informacje na temat Pixel 5 pojawiają się w sieci już od dłuższego czasu. Pierwsze z nich mówiły, że smartfon ten otrzyma wyświetlacz o przekątnej poniżej 6 cali, a następnie słyszeliśmy o przekątnej 6,67 cala. Oczywiście najbardziej prawdopodobną wersją było zaprezentowanie zarówno Pixela 5 jak i Pixela 5 XL. Ile w tym prawdy?

Większy Pixel 5 będzie tym jedynym?

Wszystko wskazuje na to, że Google będzie chciało mieć dwie serie smartfonów. Urządzenia oznaczone jedynie cyfrą, a co za tym idzie do tego grona możemy zaliczyć nadchodzącego Pixela 5, będą wyposażone w naprawdę spore wyświetlacze. Natomiast sprzęty tańsze, na przykład Pixel 4a, będą telefonami stworzonymi dla użytkowników chcących mniejszych ekranów. Oczywiście ma to jakiś sens, ale nadal uważam, że zdecydowanie lepszą opcją byłoby zaprezentowanie światu Pixela 5 i Pixela 5 XL.

Czekaliście na mniejszego Pixela 5? Smartfon ten może nigdy nie powstać!
Pixel 5 może wyglądać bardzo podobnie do Pixela 4a

Najnowsze plotki mówią jasno – nadchodząca nowość amerykańskiego producenta otrzyma ekran OLED o przekątnej 6,67 cala. Tak duże wyświetlacze stały się pewnego rodzaju standardem na rynku mobilnym w praktycznie każdej kategorii cenowej, ale jednocześnie sukces Pixela 4a czy tegorocznego iPhone SE pokazują, że istnieje spore grono użytkowników, którzy chcą mniejszych smartfonów. Ekran wykorzystany w Pixelu 5 ma być produkowany przez BOE lub Samsunga i cechować się odświeżaniem na poziomie 120 Hz. Za wydajność odpowiedzialny będzie Qualcomm Snapdragon 765G. Możemy być wręcz pewni, że Google porzuciło pracę nad flagowcami z prawdziwego zdarzenia.

Zobacz także: Google Pixel 4a cieszy się sporą popularnością w Stanach Zjednoczonych!

Jednostka ta wspierana będzie przez 8 GB RAM-u, a na pliki użytkownika przeznaczone zostanie minimum 128 GB pamięci wewnętrznej. Oczywiście Google powinno zaskoczyć nas, jak miało to miejsce już niejednokrotnie w przeszłości, rewelacyjną jakością zdjęć. Liczę także na sporą baterię ze wsparciem bezprzewodowego ładowania, niezłe głośniki stereo oraz coś, czym smartfon ten będzie wyróżniać się na tle konkurencyjnych rozwiązań. Premiera Pixela 5 powinna odbyć się już na początku października tego roku.

Czego oczekujecie po nadchodzącym smartfonie Google? Czy waszym zdaniem taka specyfikacja Pixela 5 ma sens? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!