Czytnik e-booków Xiaomi z certyfikacją Bluetooth. Czy doczekamy się globalnej premiery?

xiaomi ireader t6 3

W 2019 roku na rynek trafił Mi Reader czyli pierwszy w historii czytnik e-booków stworzony przez Xiaomi. Urządzenie to było dostępne w sprzedaży jedynie w samym Państwie Środka i tak naprawdę nic nie wskazywało na to, abyśmy doczekali się globalnej premiery. Teraz sytuacja uległa zmianie!

Mi Ebook Reader z certyfikacją Bluetooth

Certyfikacja urządzenia nazwanego Mi Ebook Reader zdradza nam całkiem sporo informacji na temat samej specyfikacji. Przede wszystkim urządzenie to będzie oferować łączność poprzez Bluetooth 5.0. Znając Xiaomi zapewne chiński producent przygotuje specjalnie zaprojektowaną aplikację, która będzie pozwalała na zmianę ustawień czy przesyłanie plików bezpośrednio na czytnik e-booków z poziomu smartfona. To jednak nie wszystko. Sprzęt ten powinien oferować ekran e-Ink o przekątnej 6 cali. Użytkownicy podczas czytania ulubionych książek będą mogli wybrać jeden z aż 24 poziomów podświetlenia wyświetlacza.

Czytnik e-booków Xiaomi z certyfikacją Bluetooth. Czy doczekamy się globalnej premiery?

Za wydajność odpowiedzialny będzie procesor Allwinner. Jednostka ta wspiera będzie przez 1 GB RAM-u, ale tak naprawdę musimy być świadomi tego, że w przypadku czytników e-booków tak naprawdę nie potrzebujemy większej wydajności. Na pliki przeznaczone ma być 16 GB pamięci wewnętrznej, ale bardzo możliwe, że sprzęt ten będzie posiadać także tradycyjne złącze na karty microSD. Najprawdopodobniej Mi Ebook Reader będzie obsługiwać formaty epub, PDF, DOC, TXT oraz PDF.

Zobacz także: Xiaomi chwali się, że w Korei sprzedaje swoje urządzenie znacznie taniej od konkurencji

I tym razem możemy doczekać się premiery nie tylko na rynku chińskim, ale także chiński producent może umożliwić zakup mieszkańcom innych krajów. Certyfikacja Bluetooth SIG jest jedną z tych, które są potrzebne, aby dany sprzęt mógł trafić na rynek globalny. I bez wątpienia czytnik e-booków Xiaomi mógłby spotkać się z bardzo ciepłym przyjęciem przez samych fanów marki. Jeśli w przypadku Mi Ebook Reader producent z Państwa Środka także zaoferuje bardzo dobry stosunek ceny do możliwości to myślę, że będziemy mogli mówić o kolejnym hicie sprzedażowym.

Na zdjęciu głównym znajduje się Xiaomi Mi Reader zaprezentowany w 2019 roku.

Czego oczekujecie po Xiaomi Mi Ebook Reader? Czekacie na premierę tego sprzętu? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!