Dacia zaprezentuje tanie auto elektryczne. Szykuje się nowy hit sprzedaży w Polsce?

Dacia zaprezentuje tanie auto elektryczne. Szykuje się nowy hit sprzedaży w Polsce?

Póki co na europejskim rynku nie ma zbyt dużo tanich aut elektrycznych. Takowe potrafią pojawiać się w Chinach lub w Indiach, jednak u nas tego brakuje. Okazuje się jednak, że Renault ma w planach wprowadzenie do oferty marki Dacia auta elektrycznego. Dobrze wiadomo, że oferują oni raczej przystępne auta, pojawia się zatem pytanie – czy warto czekać?

Elektryczne auto od Dacii ma być niedrogie i ma wyjść już niebawem!

Renault potwierdziło takie plany w swoim raporcie finansowym za ubiegły rok. Planują nie tylko wydać elektryczne Twingo Z.E. w tym roku, ale też ruszyć temat elektrycznej Dacii. Powinno to nastąpić w 2021 lub 2022 roku, więc niebawem jeśli chodzi o standardy rynku motoryzacyjnego. Renault liczy na spadek ceny akumulatorów, dzięki czemu mogłoby oferować elektryki w niższych cenach. Chodzą pogłoski, że elektryczna Dacia będzie bazować na czymś, co jest na rynku od jakiegoś czasu. Nie będzie to jednak znany u nas model ZOE, ani popularna Dacia Duster, tylko coś innego.

plany-renault-dacia

Nie bez przyczyny wspomniałem o Chinach, albowiem Renault prowadzi tam nieco inną politykę niż u nas. Z tego co kojarzę, nie jest tam dostępna marka Dacia. Francuska firma oferuje tam tańsze, głównie miejskie auta, pod brandem Renault City. Jednym z takich aut jest Renault City K-ZE i to ponoć na nim ma bazować elektryczna Dacia. W skrócie o tym aucie – K-ZE to niewielki, miejski crossover napędzany prądem. Jego akumulatory mają pojemność 26,5 kWh i realnie pozwalają pokonać nieco ponad 190 km. Nie mamy tu do dyspozycji ogromnej mocy, ale nie o to chodzi. To dobre rozwiązanie dla osób, które nie robią tras tylko kręcą się wokół komina.

renault-city-k-ze-1

Zobacz też: Renault Zoe to kolejne auto, które obejmie rządowa dotacja. Producent idealnie ustalił cenę

Pozostaje kwestia ceny. Dacia, jak to Dacia, nie jest droga. To marka, która oferuje najtańsze samochody w swoich segmentach. W tym przypadku powinno być podobnie. Mówi się o cenie bazowej oscylującej w okolicy 60 tysięcy złotych, może nieco ponad. To w połączeniu z naszymi dopłatami, które do tego czasu powinny zacząć funkcjonować jak należy, może sprawić, że nowa Dacia będzie w Polsce hitem. Dobrze wiemy, że marka będąca własnością Renault cieszy się u nas niemałą popularnością, tym razem powinno być podobnie!

Jak myślicie, czy Renault i Dacia mogą namieszać na rynku aut elektrycznych?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!