Kolejne darmowe gry na święta – tym razem od Epic Games!

Epic Games Store

Tegoroczne święta Bożego Narodzenia są dla graczy świetnym okresem. Nie dość, że nadchodzi świąteczny Steam Sale, podczas którego to będzie można dorwać wiele gier w dobrej cenie, to rozpieszcza nas również Epic Games. Firma, aktualnie znana najbardziej z produkcji Fortnite, obdaruje graczy prezentem w postaci darmowych gier. I to nie dwóch czy trzech, a aż dwunastu różnorodnych produkcji, spośród których każdy powinien znaleźć coś dla siebie! 

12 gier od Epic Games, po jednej dziennie

Promocja rusza 20 grudnia, ale już 19 mamy poznać listę gier, które będą dostępne do pobrania. Wtedy poinformuję was ponownie na temat tego, czy będzie coś ciekawego do zgarnięcia. Codziennie ma być dostępna inna gra, a akcja zakończy się 31 grudnia, czyli w Sylwestra. By wziąć udział w promocji należy posiadać konto w Epic Games Store i regularnie logować się w tej usłudze. Dostęp do gry z danego dnia będziemy mieli tylko jeśli tego samego dnia skorzystamy z niej i dodamy wybraną produkcję do konta.

fortnite
Fortnite, czyli aktualnie najpopularniejsza gra od Epic Games

Zobacz też: Xiaomi Mi 9 z obsługą Fortnite w 60 klatkach na sekundę

Epic Games nie od dziś stara się nakłonić graczy do korzystania ze swojego launchera. Odkąd ta usługa została uruchomiona, a miało to miejsce w grudniu zeszłego roku, firma rozdała za darmo przeszło kilkadziesiąt gier rożnego kalibru. Każdego miesiąca było do odebrania kilka gier, dzięki czemu teraz można mieć pokaźną kolekcję, bez wydawania ani grosza. Aktualnie do odebrania są dwie gry, przygodówka The Wolf Among Us oraz gra indie The Escapists. Można je przypisać do piątku, więc jeśli macie ochotę na te produkcje, musicie się pospieszyć!

Mimo takich akcji Epic Games Store jest owiany złą sławą, głównie za sprawą kontrowersji związanych z nowymi premierami. Firma bardzo agresywnie starała się odebrać kawałek tortu z rąk Valve, co nie do końca spodobało się graczom. Chodziło głównie o branie tytułów na wyłączność. To w połączeniu z średnią wówczas optymalizacją usługi, kończyło się frustracją wśród środowiska gamerów.

Jak myślicie, jakie gry będą objęte promocją w Epic Games Store? Przypomnę również, że wciąż dostępny jest abonament Xbox Game Pass Ultimate za 4 złote, szczegóły pod tym linkiem.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!