Premiera serii Huawei Hi Nova 10 czai się tuż za rogiem!

Premiera serii Huawei Hi Nova 10 czai się tuż za rogiem!
Huawei nova 10 Pro (fot. producenta)

Do sieci dość niespodziewanie wyciekła informacja, która sugeruje, że już za kilka dni na chińskim rynku zadebiutuje nowa seria smartfonów Hi Nova 10 od Huawei obsługująca 5G. Informacja ta dość mocno zaskakuje, gdyż Huawei już od dłuższego czasu ma bana na wspomnianą technologię. Zobaczmy zatem, co będą oferować nadchodzące smartfony. 

Data premiery i częściowa specyfikacja techniczna dwóch nowych smartfonów Huawei

Jak informuje serwis źródłowy, Huawei planuje wprowadzić na chiński rynek dwa nowe smartfony. Premiera Huawei Hi Nova 10 oraz Hi Nova 10 Pro zaplanowana została na 20 października bieżącego roku. 

Jak już wspomniałem, smartfony mają obsługiwać technologię 5G. Oznacza to, że omawiane modele prawdopodobnie nie opuszczą rodzimego rynku, gdyż globalnie na Huawei nałożone są sankcje uniemożliwiające wykorzystywanie technologii 5G. Na ten moment brakuje niestety informacji, jaki układ znajdzie się w środku Huawei Hi Nova 10 oraz Huawei Hi Nova 10 Pro. 

Data premiery Huawei Hi Nova 10
fot. Huawei

Podstawowy wariant oferować ma szybkie ładowanie o mocy 66 W, a ponadto ma trafić do sprzedaży już 29 października 2022 roku. Huawei Hi Nova 10 Pro zostanie natomiast wyposażona w 6,78-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 1200×2652 pikseli i częstotliwości odświeżania obrazu 120 Hz. Na froncie prawdopodobnie pojawi się 60 Mpx kamerka do selfie, a akumulator wspierany będzie przez technologię szybkiego ładowania o mocy 100 W. 

Na ten moment nie znamy więcej szczegółów o nadchodzących smartfonach Huawei, ale ich premiera czeka już za rogiem, więc niedługo poznamy wszystkie informacje na ich temat. 

Źródło: Gizmochina

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!