Data premiery Huawei nova 7 została ujawniona, podobnie jak wydajność Kirina 985

Huawei P40 lite E

Huawei ma w planach rozszerzenie swojej oferty smarfonów o kolejne modele. Po mających zupełnie niedawno premierach w serii P (P40, P40 Pro i P40 Pro+) przyszła pora na powiększenie serii nova 7. Oficjalnie poznaliśmy już datę premiery tych modeli!

Seria Huawei nova 7 zadebiutuje już 23 kwietnia tego roku

Plakat z informacją pojawił się na portalu Weibo. Oprócz daty premiery, planowanej na czwartek w przyszłym tygodniu, grafika zawiera też szkic sylwetki smarfona. Widzimy, że aparaty znajdą się w prostokątnej ramce i zapewne tak będą wyglądały wszystkie modele z serii Huawei nova 7: nova 7, nova 7 SE i nova 7 Pro.

Data premiery Huawei nova 7 została ujawniona, podobnie jak wydajność Kirina 985

Producent nie ujawnił jeszcze za dużo na temat tych urządzeń. Wiemy już z przecieków, że będą one działać z następującymi procesorami:

  • Huawei nova 7 – HiSilicon Kirin 985
  • Huawei nova 7 SE – HiSilicon Kirin 820
  • Huawei nova 7 Pro – HiSilicon Kirin 990 5G
Data premiery Huawei nova 7 została ujawniona, podobnie jak wydajność Kirina 985

Reklama ujawnia, że aparaty ułożone są nieco inaczej niż w serii P40, ponieważ moduł jest zdecydowanie węższy, a wszystkie kamery ułożono w jednej linii. Wiemy też, że można oczekiwać podwójnego aparatu do selfie oraz zakrzywionego ekranu. Na prawej krawędzi znalazły się standardowe przyciski. Przypuszczalnie nova 7 zostanie wyposażony w teleobiektyw umożlwiający 5-krotny zoom optyczny.

Zobacz też: Oddajcie Usługi Google! Tylko tego brakuje Huawei P40 Lite do miana średniaka idealnego…

Data premiery Huawei nova 7 została ujawniona, podobnie jak wydajność Kirina 985

Nowe procesory od Huawei zostały sprawdzone w benchmarku AnTuTu, dzięki czemu możemy przyjrzeć się ich wydajności. Wiadomo, że testy benchmarkowe nie oddają w zupełności tego, jak działają procesory, ale dają pewien pogląd na ich moc. Kirin 985 zdobył w benchmarku 386045 punktów, podczas gdy Kirin 820 ma ich 375720, a Kirin 980 – 397 541. Dobrą wiadomością dla Huawei jest to, że ich procesor pokonuje konkurencyjnego Snapdragona 765G, i to z dużą przewagą.

Dajcie znać czy czekacie na serię Huawei nova 7. Co sądzicie o najnowszych telefonach tego chińskiego producenta?

Na zdjęciu wyróżniającym Huawei P40 lite E, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!