Program DaVinci Resolve for iPads już dostępny w App Store za darmo!

DaVinci Resolve na iPadzie
DaVinci Resolve na iPadzie

DaVinci Resolve to jeden z najpopularniejszych i najlepszych pakietów do montażu. Dostępny jest na wielu platformach i systemach, a więc nie mogło go zabraknąć na iPadach. Zgodnie z obietnicą, DaVinci Resolve for iPads jest już dostępny.

DaVinci Resolve for iPads

Jakby ktoś chciał montować filmy na swoim iPadzie, to właśnie firma Blackmagic Design ułatwiła mu zadanie. Otóż już można instalować pakiet do montażu DaVinci Resolve na tabletach marki Apple.

DaVinci Resolve for iPads
DaVinci Resolve for iPads

Jak dodają deweloperzy, program został zoptymalizowany pod iPady Pro z układami Apple M1 oraz M2, ale aplikację można zainstalować na słabszych iPadach z układami Apple A. Sam zrobiłem to na iPadzie Air 4. generacji i całość działa sprawnie. Warto jednak pamiętać, że wraz z mniejszą wydajnością, maleje też komfort i szybkość pracy.

DaVinci Resolve for iPads
DaVinci Resolve for iPads

DaVinci Resolve na iPadach nie jest pełnym pakietem znanym z komputerów, ale daje nam wiele funkcji. Ponadto interfejs został zoptymalizowany pod ekrany dotykowe, choć uważam, że do obsługi lepiej nada się Apple Pencil niż palec. Jest też dostęp do chmury Blackmagic Cloud. Nie zabrakło wsparcia funkcji opartych o AI. DaVinci Resolve można pobrać za darmo z AppStore, co jest sporą zaletą.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!