Strona główna Aktualności DJI planuje wypuścić swoją kamerę sportową

DJI planuje wypuścić swoją kamerę sportową

-

Zapewne wielu z was kojarzy firmę DJI, znaną przede wszystkim z produkcji dronów z różnych półek cenowych. Wszystko wskazuje na to, że chiński producent chce spróbować swoich sił na rynku kamer sportowych!

Kamera sportowa od DJI stanie się faktem?

Na wstępnie warto zaznaczyć, że informacje dotyczące kamery sportowej firmy DJI są jedynie plotkami, a co za tym idzie musimy traktować je z lekkim przymrużeniem oka. Niemniej jednak już niejednokrotnie słyszeliśmy o tego typu urządzeniu i wszystko wskazuje na to, że już niedługo sprzęt ten trafi na rynek. Oczywiście DJI już jakiś czas temu zaprezentowało bardzo ciepło przyjęte przez użytkowników OSMO Pocket będące połączeniem kamery i gimbala, ale ciężko nazwać to urządzeniem przeznaczonym do nagrywania sportów ekstremalnych.

dji kamera sportowa

Co wiemy na temat nadchodzącej nowości giganta z Państwa Środka? Całkiem sporo, ale duża część informacji i specyfikacji pozostaje tajemnicą. Kamera sportowa DJI ma umożliwić nagrywanie w 4K w 60 klatkach na sekundę oraz w FullHD w 120 klatkach. Producent ma skupić się przede wszystkim na stabilizacji obrazu, która ma być zdecydowanie lepsza niż w przypadku Go Pro Hero 7. Pamiętajmy, że Go Pro Hero 7 w tej kwestii radzi sobie wręcz fenomenalnie, a jeśli DJI chce iść o krok dalej to efekt może oczarować nas wszystkich.

Kamera sportowa chińskiego producenta ma zostać wyposażona w dwa ekrany LCD – jeden na froncie tuż obok obiektywu oraz drugi na pleckach. Co ciekawe oba mają umożliwiać podgląd rejestrowanego obrazu oraz informować użytkownika o aktualnych ustawieniach czy pozostałej baterii. Dużą zaletą urządzenia DJI ma być także brak tak zwanego rybiego oka. Kiedy nowa kamera sportowa trafi na rynek? Tego niestety nie wiemy. Plotki mówią, że DJI wyceni swoją kamerę na około 700$, a co za tym idzie sprzęt ten może być zdecydowanie droższy niż konkurencyjne YI czy Go Pro. Niemniej jednak specyfikacja wygląda bardzo ciekawie i z niecierpliwością czekamy na kolejne informacje na ten temat!

Czekacie na kamerę sportową firmy DJI? Czego po niej oczekujecie? Zapraszamy do dyskusji!

Źródłodronegear.tv
Kamil Kuźnik
Student Automatyki i Robotyki na AGH w Krakowie. Z technologią związany od najmłodszych lat. Fan szybkich smartfonów, ciekawych słuchawek i dobrego piwa.

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej