Dlaczego 28 marca to ważna data dla Samsung oraz użytkowników?

Samsung Galaxy Z Flip5
Samsung Galaxy Z Flip5

Sztuczna inteligencja oferowana przez koreański koncern już niedługo zawita na nieco starsze flagowe smartfony. Samsung zapowiedział, że AI znane z rodziny Galaxy S24 jest już w drodze i może się pojawić już 28 marca (czwartek) na naszych smartfonach. Wypatrujmy stosownej paczki z danymi od producenta.

AI trafi na starsze flagowce Samsung

Zapowiadana przez Koreańczyków aktualizacja One UI 6.1 jest już naprawdę blisko. Według zagranicznych mediów dowiadujemy się, że Samsung ma już praktycznie gotowe wsparcie AI dla zeszłorocznych flagowców Galaxy S23, S23+, S23 Ultra, S23 FE, Z Flip 5 i Z Fold 5. Planowaną datą wysłania aktualizacji będzie 28 marca 2024 roku. Według producenta uaktualnienie systemu będzie miało wszystkie funkcje sztucznej inteligencji. Musimy jednak pamiętać, że nie będzie to data globalnej wysyłki na wszystkich rynkach. Może się tak okazać, że urządzenia w Polsce dostaną wsparcie nieco później. Należy również pamiętać, że smartfony z rynku open market mają większe prawdopodobieństwo uzyskania tej aktualizacji jako pierwsze. Telefony z rynku operatorskiego na pewno będą musiały poczekać.

Dlaczego 28 marca to ważna data dla Samsung oraz użytkowników?

Data 28 marca wydaje się być pewna, ponieważ poszczególne oddziały Samsunga wskazują, że będzie to bardzo ważny dzień. Nie wiemy również, czy Samsung wypuści aktualizacje na wszystkie urządzenia od razu. Może się tak okazać, że wsparcie w pierwszym kroku dostaną tylko flagowce bez modelu FE. Niewykluczone, że wersja Fan Edition otrzyma wsparcie sztucznej inteligencji nieco później. Bez względu na dokładny termin aktualizacji możemy spodziewać się, że na pewno będzie to jeszcze ten rok. Miejmy nadzieję, że AI do Polski zawita szybciej niż myślimy.

Sztuczna inteligencja za darmo?

Samsung zapowiadał, że na chwilę obecną AI będzie dostępne w pełni za free. Okres tego wsparcia może zostać wydłużony do 2025 roku. Jeden z przedstawicieli firmy Samsung (dokładnie TM Roh, szef działu mobilnego MX) wskazał, że producent będzie obserwował rynek analizując dokładnie wszystkie potrzeby. Jeśli zajdzie taka potrzeba to sztuczna inteligencja może być płatna w formie abonamentu. Producent na zapewnił również, że przy ewentualnym naliczaniu opłat zostaną wzięte pod uwagę wszystkie czynniki.

Aktualizacja informacji

Galaxy AI jest już w Polsce na starszych smartfonach Samsunga

Producent jak powiedział tak zrobił. W dniu 28 marca najnowsza aktualizacja One UI 6.1 powinna być już na polskich smartfonach. Otrzymujemy znaczną część funkcji, które z chwilą premiery Samsunga Galaxy S24 Ultra były już dostępne.

Zdaje sobie sprawę, że ciężko połapać się w tak dużej ilości informacji. Właśnie dlatego polecam wyszukać w swoim telefonie zakładkę “Wskazówki”. Po aktualizacji systemu do wersji One UI 6.1 znajdziecie tam zakładkę sztucznej inteligencji. Wybierając jakąkolwiek funkcje otworzy się nam szybki samouczek pokazujący co dokładnie możemy zrobić, abyś w pełni skorzystać z rozwiązań AI.

Źródło: Gsmarena

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!