Do rodziny gamingowych laptopów ASUS ROG Zephyrus dołączają dwa nowe modele

ASUS Zephyrus G14

Po zaprezentowaniu nowej generacji procesorów Intel oraz nowych procesorów AMD Ryzen, producenci sukcesywnie prezentują nowe modele laptopów wyposażone w te układy. ASUS nie pozostaje w tyle i do ich oferty gamingowych laptopów dołączają dwa nowe sprzęty: ROG Zephyrus G14 oraz ROG Zephyrus Duo 15!

ASUS ROG Zephyrus G14

Producent nazywa go najwydajniejszym laptopem z ekranem o przekątnej 14 cali. Mówiąc dokładniej, mamy tu do czynienia z ekranem o rozdzielczości FullHD z odświeżaniem na poziomie 120 Hz lub wersję z rozdzielczością WQHD przy ze standardowym odświeżaniem – 60 Hz. W obydwu przypadkach mamy do czynienia z matrycą IPS ze 100% pokryciem palety barw sRGB oraz technologią adaptive sync.

ASUS Zephyrus G14

Za jego wydajność odpowiada procesor AMD Ryzen serii 4000 wraz z grafiką NVIDIA RTX 2060 (w najmocniejszej wersji). Dodatkowo, mamy tu do czynienia nawet z 32 GB pamięci DDR4 o taktowaniu 3200 MHz. Nasze dane możemy magazynować na dysku SSD NVMe o maksymalnej pojemności do 1 TB. Nad odpowiednimi temperaturami czuwa wydajny układ chłodzenia opracowany przez inżynierów z firmy ROG.

ASUS Zephyrus G14

Zasilany jest baterią, która ma pozwolić nawet na 10 godzin pracy bez dodatkowego źródła zasilania. W razie potrzeby, mamy możliwość doładowania jej poprzez USB typu C przy użyciu ładowarki o mocy do 65 W. Jednakże to nie pozwoli na wykorzystanie pełnej mocy urządzenia – w tym celu należy użyć dedykowanego zasilacza o mocy 180 W. Ten sam port pozwoli nam na podłączenie zewnętrznego urządzenia wyjścia obrazu poprzez DisplayPort 1.4 oraz HDMI 2.0b. Do dyspozycji mamy także drugi port USB typu C, który koncentruje się na funkcjonalności USB, a także dwa, klasyczne porty USB typu A.

ASUS Zephyrus G14

Za bezprzewodową komunikację z internetem odpowiada karta sieciowa Intel pracująca w standardzie Wi-Fi 6. Pozwala ona osiągnąć przepustowość na poziomie nawet 2.4 Gb/s.

ASUS Zephyrus G14

Całość zamknięta jest w niewielkiej obudowie, której konstrukcja wykonana jest ze stopu magnezu i aluminium. Jego grubość to zaledwie 17.9 mm, a waży tylko 1.6 kg. To sprawia, że może okazać się świetnym kompanem przy podróżach. Wzdłuż jego pokrywy znajdziemy bardzo ciekawy wzór ROG akcentowany poprzez AniMe Matrix, który wykorzystuje w tym celu 1215 diod mini LED. Emitują one białe światło z możliwością regulacji o 256 poziomów. Wzór możemy personalizować wykorzystując w tym celu grafiki, w tym także GIF-y.

ASUS Zephyrus G14

Laptop ten dostępny jest w sprzedaży w Polsce za cenę rozpoczynającą się od 6899 zł. W gratisie otrzymamy grę Assasin’s Creed Valhalla.

ASUS ROG Zephyrus Duo 15

Laptop ten otrzymał matrycę IPS o przekątnej 15.6 cala o rozdzielczości FullHD i odświeżaniu 300 Hz lub 4K przy odświeżaniu 60 Hz. W obu przypadkach obsługują technologię NVIDIA G-SYNC, a dodatkowo drugi wariant może pochwalić się pokryciem palety barw Adobe RGB na poziomie 100%. Dzięki przełącznikowi GPU, mamy możliwość zmiany trybu G-SYNC na Optimus. Pierwszy poprawia płynność w grach, zaś drugi wydłuża czas pracy na baterii. Na wyposażeniu jest także drugi ekran o przekątnej 14.1 cala i rozdzielczości 3480×1100 pikseli. Jest on czuły na dotyk i współpracuje z rysikiem ASUS Pen. Odchyla on się znad klawiatury pod kątem 13 stopni po otworzeniu klapy urządzenia.

ASUS Zephyrus Duo 15

W najlepszej konfiguracji laptop ten napędzany jest procesorem Intel Core i9 10. generacji, który w trybie turbo jest w stanie osiągnąć taktowania zegarów na poziomie aż 5.3 GHz. Pracować on może w duecie z grafiką NVIDIA RTX 2080 SUPER, co pozwoli na topową wydajność – niestraszne mu będzie każde zadanie. Dodatkowo mamy możliwość skonfigurowania go w wariancie z nawet 48 GB pamięci operacyjnej DDR4 z taktowaniem 3200 MHz. Jako magazyn danych służą tutaj dwa dysku SSD NVMe pracujące w macierzy RAID 0, a ich maksymalna pojemność łączna wynosi 2 TB. Oczywiście, nie zapomniano o wydajnym chłodzeniu, w którym to zastosowany ciekły metal firmy Thermal Grizzly.

ASUS Zephyrus Duo 15

ASUS ROG Zephyrus Duo 15 oferuje nam port USB typu C z technologią Thunderbolt 3. Pozwala nam to rozszerzyć jego możliwości poprzez podłączenie szerokiej gamy dodatków. Dodatkowo mamy do dyspozycji trzy gniazda USB typu A oraz jeden port wyjścia HDMI 2.0b. Jeśli chodzi o kartę sieciową bezprzewodową, znajdziemy tutaj kartę obsługującą Wi-Fi 6, co pozwala osiągnąć przepustowość na poziomie 2.4 Gb/s. Oczywiście nie zapomniano o tradycyjnym porcie Ethernet.

ASUS Zephyrus Duo 15

Dostępny jest w sprzedaży od dzisiaj w Polsce, a jego cena zaczyna się od 13 899 zł. Dodatkowo, przy jego zakupie otrzymamy grę Dying Light oraz przedpremierowo jej kontynuację, Dying Light 2.

Jak Wam się podobają nowe laptopy gamingowe ASUS ROG? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!