Dokumenty Google nareszcie z funkcją starszą od samego Google

dokumenty google

Choć Dokumenty Google nie są najlepszym przykładem dobrego pakietu biurowego, tak nie można im odmówić prostoty oraz popularności. Właśnie aplikacja dostała funkcję, która debiutowała wcześniej niż sam Google!

Dokumenty Google z pewnością nie kuszą szybkością działania, ogromną liczbą funkcji czy idealną kompatybilnością z różnymi formatami, jednak mają bardzo ważne zalety. Przede wszystkim mamy prosty dostęp do aplikacji, bowiem jedyne co potrzebujemy, to zalogować się na swoje konto Google. Ponadto platforma jest darmowa, nie wymaga instalowania, a pliki automatycznie zapisują się w chmurze. Mało tego, mamy możliwość pracy nad dokumentami w grupie, co z pewnością ułatwia kolaborację – zwłaszcza podczas aktualnie trwającej pandemii. Na szczęście nowe funkcje są na bieżąco dodawane do Google Docs.

Dokumenty Google z możliwością dodawania napisów na grafikach

Google właśnie zaimplementował funkcję, którą użytkownicy innych pakietów biurowych mogą korzystać od ponad 20 lat. Mowa tu o możliwości pisania tekstu na grafikach. Tak, chodzi o funkcję, która debiutowała w Microsoft Office 97. Od tamtego momentu element ten można uznać ze pewnego rodzaju standard.

dokumenty google
(fot. Android Police)

Wiele osób zgłaszało zapotrzebowanie na taką funkcję. Warto wspomnieć, że dla wielu biurowy pakiet Google to jedyny pakiet, z którego korzystają. Nic w tym dziwnego, bowiem wcześniej wymienione zalety mają ogromny wpływ na to, jak dobrze korzysta się z tej platformy. Sam korzystam z LibreOffice, jednak jeśli potrzebowałbym narzędzia, które pozwoli na zdalne pisanie dokumentów wraz ze znajomymi w tym samym czasie, to raczej byłbym zmuszony skorzystać z Dokumentów Google.

Z jakiego pakietu biurowego korzystacie? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: Android Police

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!