Apple oficjalnie mówi: kupienie nowego iPhone’a może być trudne

iphone apple
iPhone 12 Pro

Dobrze wiemy, że na rynku elektroniki są ogromne problemy z dostępnością pewnych komponentów. Możemy to odczuć w wielu branżach, zwłaszcza w motoryzacyjnej. Dlatego też Apple już zapowiedziało, że zakup tegorocznego iPhone‘a może być wyzwaniem.

Apple zapowiada trudności z zakupem nowych iPhone’ów

Do braków na rynku elektroniki zdążyliśmy się już przyzwyczaić – nie tylko musimy płacić znacznie więcej, ale w ogóle problem jest z otrzymaniem sprzętu. Incydenty zdarzyły się również w sferze Apple, bowiem był mały problem z nowymi iPadami Pro z układami M1. Jednak iPad nie jest tak rozchwytywanym sprzętem jak iPhone. Dlatego już teraz Apple ostrzega:

spodziewamy się, że ograniczenia dostaw we wrześniowym kwartale będą większe niż te, których doświadczyliśmy w kwartale czerwcowym. Wpłyną one przede wszystkim na iPhone’a i iPada.

Apple nie jest jakąś szczególną firmą i problem z dostępnością również ich dotyczy. Mało tego, jej urządzenia są naprawdę popularne, a sprzedaż jest gigantyczna. To też sprawia, że zakupienie nowego iPhone’a może być sporym wyzwaniem.

Co ciekawe, po takich słowach akcje Apple nieco spadły. Myślę, że jednak firma bardzo dobrze wiedziała co robi i wolała się w pewien sposób zabezpieczyć.

Źródło: Antyweb

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!